«Թումո Կողբ»-ը նաեւ բանակի հետ նախագիծ կիրականացնի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Տավուշի մարզի Կողբ համայնքում այսօր տեղի է ունեցել «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հիմնարկեքի արարողությունը, որին մասնակցել է նաեւ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Ծրագրի պատասխանատուների հավաստմամբ՝ «Թումո Կողբ» կհաճախի շուրջ հազար ուսանող Կողբից, Նոյեմբերյանից, Բերդավանից եւ շրջակա այլ բնակավայրերից։ Կենտրոնում կիրականացվի «Թումո»-ի հիմնական կրթական ծրագիրը:
Նախատեսվում է նաեւ կենտրոնում անցկացնել «Թումո»-ի եւ պաշտպանության նախարարության համագործակցությամբ իրականացվող «Թումո-բանակ» նախագիծը՝ ներգրավելով հարեւանությամբ գտնվող զորամասի զինվորներին։
«Թումո Կողբ»-ի շինհրապարակում ուղիղ տեսակապի միջոցով միջոցառման մասնակիցներին ներկայացվել է «Թումո Գյումրի»-ի հիմնանորոգման մեկնարկի արարողությունը:

«Тумо-Кохб» будет сотрудничать с армией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в селе Кохб Тавушской области состоялась церемония закладки центра креативных технологий «Тумо», на которой присутствовал президент Армении Серж Саргсян.
«Тумо Кохб» будут посещать более тысячи студентов из Кохба, Ноемберяна, Бердавана и других соседних населенных пунктов. В центре будет реализована основная учебная программа «Тумо».
Планируется также проведение совместного проекта «Тумо» и министерства обороны «Тумо-армия» с привлечение солдат из соседних воинских частей.