«Թումո Կողբ»-ը նաեւ բանակի հետ նախագիծ կիրականացնի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Տավուշի մարզի Կողբ համայնքում այսօր տեղի է ունեցել «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հիմնարկեքի արարողությունը, որին մասնակցել է նաեւ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Ծրագրի պատասխանատուների հավաստմամբ՝ «Թումո Կողբ» կհաճախի շուրջ հազար ուսանող Կողբից, Նոյեմբերյանից, Բերդավանից եւ շրջակա այլ բնակավայրերից։ Կենտրոնում կիրականացվի «Թումո»-ի հիմնական կրթական ծրագիրը:
Նախատեսվում է նաեւ կենտրոնում անցկացնել «Թումո»-ի եւ պաշտպանության նախարարության համագործակցությամբ իրականացվող «Թումո-բանակ» նախագիծը՝ ներգրավելով հարեւանությամբ գտնվող զորամասի զինվորներին։
«Թումո Կողբ»-ի շինհրապարակում ուղիղ տեսակապի միջոցով միջոցառման մասնակիցներին ներկայացվել է «Թումո Գյումրի»-ի հիմնանորոգման մեկնարկի արարողությունը:

Tumo Koghb to implement joint project with Armenian Army - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Groundbreaking ceremony of Tumo Center for Creative Technologies took place today at Koghb community of Tavush marz.
President of Armenia Serzh Sargsyan attended the event.
Tumo Koghb will be attended by about 1000 students from Koghb, Noyemberyan, Berdavan and other surrounding areas. The center will implement major educational programs by Tumo.
Tumo-Army project, implemented in cooperation with the Ministry of Defense, will be also realized at Tumo Koghb, involving servicemen of nearest military units.
The participants of the event were introduced to the start of renovation works at Tumo Gyumri via direct connection at Tumo Koghb construction site.