Կառավարության նիստում վարչապետը շնորհավորել է ֆուտբոլի ազգային հավաքականին
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորել է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականին` Սլովակիայի նկատմամբ խոշոր հաշվով տարած հաղթանակի համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վարչապետը նաեւ երախտիքի խոսքեր է ուղղել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի եւ վերջինիս նախագահին:
«Ակնհայտ է, որ ֆեդերացիայի գործադրած ջանքերը տալիս են իրենց արդյունքները: Վերջին տարիների ընթացքում մեծածավալ ներդրումներ են կատարվել ֆուտբոլային ենթակառուցվածքների զարգացման համար, ու ֆուտբոլը Հայաստանում աստիճանաբար դառնում է մասսայական», - ասել է վարչապետը: Տիգրան Սարգսյանի խոսքերով, ազգային հավաքականի հաջողությունները պայմանավորված են նաեւ այդ հանգամանքով:

Armenian national football team
Yerevan/Mediamax/. During today’s session of the government, Armenian Prime Minister Tigran Sargsian congratulated the Armenian national football team on victory over Slovakia.
The Prime Minister also expressed gratitude to the Armenian Football Federation and its president, Mediamax reports.
“The efforts of the Federation obviously yield results. During last several years you have made large-scale investments into the development of football infrastructures and football in Armenia gradually becomes a mass game,” the PM said. According to him, the successes of the national team are conditioned also by these factors.