Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 2-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ 2017թ.-ի խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկությանը մասնակցել է քվեարկելու իրավունք ունեցող 344 հազ. 714 ընտրող կամ ընտրողների 13,32 %-ը:
Էլեկտրոնային եղանակով ստացված տեղեկությունները հայտնել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Լաուրա Գալստյանը:
Լուսանկարը` Photolure/Մեդիամաքս
Հայաստանում գրանցված է քվեարկելու իրավունք ունեցող 2 մլն. 587 հազ. 706 ընտրող:
Երեւանում քվեարկելու իրավունք ունեցող 845 հազ. 804 ընտրողից քվեարկությանը մասնակցել է 122 հազ. 166 ընտրող կամ ընտրողների 14,44%-ը:
2012թ.-ի մայիսի 6-ին կայացած խորհրդարանական ընտրություններին ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում քվեարկությանը մասնակցել էր ընտրողների ընդհանուր թվի 15.8%-ը, իսկ 2007-ին` 10.6%-ը:

К 11:00 проголосовали 13,32% армянских избирателей - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сегодня по данным на 11:00 в голосовании на выборах в Национальное собрание Армении 2017 года проголосовали 344 714 граждан, имеющих право голоса, или 13,32% избирателей.
Полученные электронным путем данные озвучила зампредседателя Центральной избирательной комиссии Армении Лаура Галстян.
Фото: Photolure/Медиамакс
Из 845 тыс. 804 зарегистрированных в Ереване избирателей проголосовали 122 166, или 14,44% избирателей.
6 мая 2012 года к 11:00 в голосовании на парламентских выборах в Армении уже приняли участие 15,8% избирателей, в а 2007 году – 10,6%.