Associated Television International-ը Հայաստանի մասին ֆիլմ կնկարահանի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ամերիկյան Associated Television International ընկերությունը Հայաստանի մասին փաստագրական ֆիլմ կնկարահանի:
Այս մասին ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ այսօր Երեւանում կայացած հանդիպմանն ասել է ընկերության նախագահ Դեյվիդ ՄըՔենզին:
Նրա խոսքով` նախաձեռնության նպատակն է Հայաստանը` որպես առաջին քրիստոնյա երկիր, ավելի ճանաչելի դարձնել աշխարհին, ներկայացնել հայ ժողովրդին, պատմությունը, մշակույթը եւ մեծացնել զբոսաշրջիկների հետաքրքրությունը երկրի նկատմամբ:
Կարեն Կարապետյանն էլ նշել է, որ կառավարությունը կարեւորում է Հայաստանի զբոսաշրջության գրավչության բարձրացմանն ուղղված քայլերը եւ պատրաստ է քննարկել այդ նպատակին ուղղված առաջարկությունները:

Associated Television International снимет фильм об Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Американская компания Associated Television International снимет документальный фильм об Армении.
Президент компании Дэвид МакКензи сказал об этом сегодня в Ереване на встрече с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном.
По его словам, цель инициативы – повысить известность Армении в мире в качестве первой христианской страны, представить армянский народ, его историю, культуру и увеличить интерес к стране среди туристов.
Карен Карапетян отметил, что правительство приветствует любые действия, направленные на повышение туристической привлекательности Армении, и готово обсудить направленные на данную цель предложения.