Սերժ Թանգյան. “Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցում դեռ շատ բան կա անելու”
Այս մասին ռոք-երաժիշտ եւ երգահան Սերժ Թանգյանը ասել է հայաստանյան քաղաքացիական հասարակության հետ հանդիպման ընթացքում` պատասխանելով Մեդիամաքս-ի թղթակցի հարցին:
“Մենք կապվեցինք կազմակերպիչների հետ եւ իմացանք, որ սինգլ է թողարկվելու: Ուզում էինք որեւէ կերպ օգտակար լինել նախագծին: Խոսեցինք երաժշտական ոլորտում համապատասխան անձանց հետ ու քննարկեցինք դպրոցին երաժշտական գործիքներ ուղարկելու հարցը, սակայն ֆինանսական հարցերի պատճառով այդ ամենը դեռ ընթացքի մեջ է: Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցում դեռ շատ բան կա անելու”,- ասել է ռոք-երաժիշտը:
Հիշեցնենք, որ 1988թ. Սպիտակի երկրաշարժի հետեւանքով քանդված Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման նախագիծը համակարգում են Մեդիամաքսը, ավստրալիական Do Something կազմակերպությունը եւ Հայ Օգնության Ֆոնդը: Ծրագրին ակտիվորեն աջակցում են ռոք-աստղեր Իէն Գիլանն ու Թոնի Այոմին:

Ереван/Медиамакс/. В музыкальной школе N6 в Гюмри еще многое нужно сделать.
Об этом, отвечая на вопрос Медиамакс, заявил рок-музыкант и композитор Серж Танкян в ходе встречи с армянской гражданской общественностью.
“Мы связались с организаторами и узнали, что выйдет сингл. Мы хотели каким-то образом быть полезными проекту. Мы обговорили с соответствующими людьми в музыкальной сфере и обсудили вопрос предоставления музыкальных инструментов школе, однако по финансовым причинам все это еще находится в процессе”,- сказал рок-музыкант.
Напомним, что проект по восстановлению разрушенной землетрясением музыкальной школы в Гюмри кооординурют Медиамакс, австралийская организация Do Something и Армянский фонд помощи. Программе оказывают активное содействие рок-звезды Иэн Гиллан и Тони Айомми.