Սերժ Թանգյան. “Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցում դեռ շատ բան կա անելու”
Այս մասին ռոք-երաժիշտ եւ երգահան Սերժ Թանգյանը ասել է հայաստանյան քաղաքացիական հասարակության հետ հանդիպման ընթացքում` պատասխանելով Մեդիամաքս-ի թղթակցի հարցին:
“Մենք կապվեցինք կազմակերպիչների հետ եւ իմացանք, որ սինգլ է թողարկվելու: Ուզում էինք որեւէ կերպ օգտակար լինել նախագծին: Խոսեցինք երաժշտական ոլորտում համապատասխան անձանց հետ ու քննարկեցինք դպրոցին երաժշտական գործիքներ ուղարկելու հարցը, սակայն ֆինանսական հարցերի պատճառով այդ ամենը դեռ ընթացքի մեջ է: Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցում դեռ շատ բան կա անելու”,- ասել է ռոք-երաժիշտը:
Հիշեցնենք, որ 1988թ. Սպիտակի երկրաշարժի հետեւանքով քանդված Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգնման նախագիծը համակարգում են Մեդիամաքսը, ավստրալիական Do Something կազմակերպությունը եւ Հայ Օգնության Ֆոնդը: Ծրագրին ակտիվորեն աջակցում են ռոք-աստղեր Իէն Գիլանն ու Թոնի Այոմին:

Serj Tankian: There is still much to be done in Gyumri N6 music school - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. There is still much to be done in N6 music school in Gyumri, rock singer and songwriter Serj Tankian said in reply to Mediamax’s question at the meeting with the Armenian public.
“We have contacted the organizers and found out that a single will be released. We wanted to help this project in some way. We talked to relevant people in the music sphere and discussed the issue of sending some music instruments to the school, however this all is still in progress due to some financial issues. There is still much to be done in N6 music school in Gyumri,” the rock singer said.
It should be noted that the project to rebuild N6 music school in Gyumri, which was destroyed during the Spitak earthquake in 1988, is coordinated by Mediamax, Australian “Do Something” organization and Fund of Armenian Relief. Rock stars Ian Gillan and Tony Iommi actively assist the project.