Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 7-ին Երեւանի քաղաքապետի հրավերով Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն պաշտոնական այցով կժամանի Երեւան:
Հոկտեմբերի 8-ին Անն Իդալգոն կհանդիպի ՀՀ նախագահին, արտաքին գործերի նախարարին եւ Երեւանի քաղաքապետին:
Փարիզի քաղաքապետը ծաղկեպսակ կդնի Հայոց Ցեղասպանության հուշահամալիրում, կայցելի Կոմիտասի անվան թանգարան: Անն Իդալգոն կմասնակցի նաեւ «Էրեբունի-Երեւան–2798» տոնակատարության հանդիսավոր արարողությանը:
Ֆրանսիայի դեսպանությունից հայտնում են, որ Անն Իդալգոյին կուղեկցի Փարիզի քաղաքային խորհրդում ներկայացված բոլոր քաղաքական ուղղությունների ներկայացուցիչներից կազմված պատվիրակությունը, որը հանդիպումներ կունենա տնտեսական եւ կրթական ոլորտի գործընկերների հետ:

Yerevan/Mediamax/. On October 7 Mayor of Paris Anne Hidalgo will make an official visit to Yerevan upon the invitation by Mayor of Yerevan.
Anne Hidalgo will have meetings with President of Armenia, Minister of Foreign Affairs and Mayor of Yerevan on October 8.
Mayor of Paris will lay a wreath at Armenian Genocide Memorial Complex and visit Komitas Museum-Institute. Anne Hidalgo will also participate in “Erebuni-Yerevan-2798” celebrations.
Anne Hidalgo will be accompanied by the delegation of representatives of all political directions in City Council of Paris, which will have meetings with the counterparts in the spheres of economy and education, French Embassy informed.