«Սասնա ծռեր»-ը ներկայացրել է գիշերվա միջադեպի իր վարկածը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Սասնա ծռեր» խմբավորումն իր ֆեյսբուքյան էջում ներկայացրել է գիշերվա միջադեպի իր վարկածը:
«Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ոստիկանությանը հանձնել վիրավոր ապստամբին: Հանձնելու գնացել է Պավլիկը: Ոստիկանությունը կրակ է բացել, վիրավորել նրան: Արամը` Պավլիկի տղան, վազել է դեպի հայրը, նրան էլ են վիրավորել: Երկու մյուս տղաները` Գագիկն ու, կարծես, Արամը, պատգարակներ են հանել` վիրավոր ընկերներին տանելու: Նրանց ձերբակալել են: Գնդում հիմա կա մի թեթև վիրավոր, որին գնդի տարածքում բժշկական օգնություն է ցուցաբերվում: Տղաների տրամադրությունը մարտական է», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Գիշերը Ոստիկանությունը տեղեկացրել էր, որ «ՊՊԾ գնդի տարածքում իրավապահներին են հանձնվել զինված խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը»:
«ՊՊԾ գնդի տարածքում  տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, որի հետևանքով վիրավորվել է իրավապահներից մեկը, Պավել Մանուկյանն ու նրա որդի Արամ Մանուկյանը: Երեքն էլ անմիջապես տեղափոխվել են հիվանդանոց: Այս պահին հրաձգությունը դադարել է, ընթանում են բանակցություններ՝ զինված անձանց հանձնվելու գործընթացը ավարտին հասցնելու համար»,- հաղորդել էր ՀՀ ոստիկանությունը:
Այս պահի դրությամբ ՊՊԾ գնդի տարածքում տիրող իրավիճակի մասին ոստիկանությունը նոր տեղեկություններ չի հաղորդել:

«Сасна црер» представили свою версию ночного инцидента - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Вооруженная группа «Сасна црер» на своей страничке в Facebook представила свою версию событий минувшей ночи.
«Была договоренность сдать полиции раненого мятежника. Сдавать пошел Павлик. Полиция открыла огонь и ранила его. Арам – сын Павлика – подбежал к отцу, его тоже ранили. Двое дрегих ребят – Гагик и, кажется, Арам, достали носилки, чтобы забрать раненых товарищей. Их задержали. В полку остается один легкораненый, которому на территории полка оказывают медицинскую помощь».
Ночью полиция сообщила, что на «члены вооруженной группы Гагик Егиазарян и Арам Акопян сдались полиции на территории полка ППС».
«На территории полка ППС произошла перестрелка, в результате которой были ранены один из служащих правоохранительных органов, а также Павел Манукян и его сын Арам Манукян. Все трое немедленно были доставлены в больницу. В настоящее время перестрелка прекратилась, ведутся переговоры по завершении процесса сдачи вооруженных лиц», - сообщала полиция.