«Սասնա ծռեր»-ը ներկայացրել է գիշերվա միջադեպի իր վարկածը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Սասնա ծռեր» խմբավորումն իր ֆեյսբուքյան էջում ներկայացրել է գիշերվա միջադեպի իր վարկածը:
«Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ոստիկանությանը հանձնել վիրավոր ապստամբին: Հանձնելու գնացել է Պավլիկը: Ոստիկանությունը կրակ է բացել, վիրավորել նրան: Արամը` Պավլիկի տղան, վազել է դեպի հայրը, նրան էլ են վիրավորել: Երկու մյուս տղաները` Գագիկն ու, կարծես, Արամը, պատգարակներ են հանել` վիրավոր ընկերներին տանելու: Նրանց ձերբակալել են: Գնդում հիմա կա մի թեթև վիրավոր, որին գնդի տարածքում բժշկական օգնություն է ցուցաբերվում: Տղաների տրամադրությունը մարտական է», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Գիշերը Ոստիկանությունը տեղեկացրել էր, որ «ՊՊԾ գնդի տարածքում իրավապահներին են հանձնվել զինված խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը»:
«ՊՊԾ գնդի տարածքում  տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, որի հետևանքով վիրավորվել է իրավապահներից մեկը, Պավել Մանուկյանն ու նրա որդի Արամ Մանուկյանը: Երեքն էլ անմիջապես տեղափոխվել են հիվանդանոց: Այս պահին հրաձգությունը դադարել է, ընթանում են բանակցություններ՝ զինված անձանց հանձնվելու գործընթացը ավարտին հասցնելու համար»,- հաղորդել էր ՀՀ ոստիկանությունը:
Այս պահի դրությամբ ՊՊԾ գնդի տարածքում տիրող իրավիճակի մասին ոստիկանությունը նոր տեղեկություններ չի հաղորդել:

Armenian gunmen tell their version of last night incident - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. "Sasna Tsrer” armed group stated their version of last night incident on their Facebook page.
“We reached an agreement to hand over a wounded member of our group to police. Pavlik [Manukyan] went to do that. Police opened fire and wounded him. Aram, Pavlik’s son, ran to the scene and got shot as well. Two others, Gagik and Aram, took stretchers to carry their wounded friends. They were detained. There is a minor wounded at the seized station now, who received medical aid on the territory of the station. The group maintains combative mood,” the statement reads.
Armenian Police informed at night that “Members of the armed group Gagik Yeghiazaryan and Aram Hakobyan surrendered to police at the seized station.”
“An exchange of fire took place at the seized station, during which a police officer, Pavel Manukyan and his son Aram Manukyan were wounded. All three were taken to hospital. At the moment, the exchange of fire has stopped, and negotiations are underway on completing the surrender of the armed group,” Armenian Police stated.