Սեւանի խնդիրների լուծման տեմպերը բավարար չեն, ասել է ՀՀ նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ Սեւանա լճի հիմնահարցերի լուծմանն ուղղված աշխատանքը պետք է տեսանելի լինի ոչ միայն մասնագետների, այլեւ Սեւան այցելող ցանկացած մարդու համար:
Այսօր ՀՀ նախագահը հրավիրել էր խորհրդակցություն` Սեւանա լճի հիմնահարցերի հանձնաժողովի անդամների ու համապատասխան գերատեսչությունների ղեկավարների մասնակցությամբ:
ՀՀ Նախագահին առընթեր Սեւանա լճի հիմնահարցերի հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Մովսիսյանը ներկայացրել է իրականացված աշխատանքներն ու 2011թ. ծրագրերը: Ափամերձ տարածքների մաքրման աշխատանքների մասին զեկուցել է ՀՀ բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը:
ՀՀ Նախագահը նշել է, որ թեպետ հանձնաժողովն իր գործունեության գրեթե երկու տարիների ընթացքում զգալի աշխատանք է իրականացրել, խնդիրների լուծման տեմպերը դեռեւս բավարար չեն: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ կատարված աշխատանքը եւ որոշակի առաջընթացը մասնագետներից բացի, պետք է տեսանելի լինեն նաեւ Սեւան այցելող ցանկացած մարդու համար:

Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsian stated today that the works on solving Lake Sevan problems should be noticeable not only for specialists, but also for any person, who visits the Lake.
Today, Armenian President called a meeting with participation of the members of the Committee for solving Lake Sevan problems and the heads of the corresponding establishments.
Head of the Committee Vladimir Movsisyan presented the carried out works and programs for 2011. Minister of Nature Protection of Armenia Aram Harutyunyan informed on works on cleaning the coastal territories.
The President noted that despite the fact that the Committee has realized a significant volume of works in two years of its activity, their speeds are so far insufficient.