Հանրահայտ ամերիկահայ ռոք-երաժիշտ Սերժ Թանգյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Օգոստոսի 14-ին "Թումո” ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բացման արարողությանը ելույթ կունենա հանրահայտ ամերիկահայ ռոք-երաժիշտ Սերժ Թանգյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է “Թումո” հիմնադրամի մամուլի եւ հասարակայնության հետ կապերի համակարգող Սեդա Պապոյանը:
Նա ասել է, որ հենց Սերժ Թանգյանին հրավիրելը  պայմանավորված է վերջինիս սոցիալական ակտիվությամբ եւ աջակցելու պատրաստակամությամբ:
«Դիիմ Քոմյունիքեյշնզ» ընկերության տնօրեն Րաֆֆի Նիզիբլյանն ասել է, որ  երգիչը 40 դասական երաժիշտների ուղեկցությամբ գործեր կկատարի Elect the Dead Symphony ալբոմից, իսկ համերգի մեկնարկը կազդարարի հայկական «Դորիանս» ռոք խումբը:
Րաֆֆի Նիզիբլյանը նշել է, որ երգիչը Հայաստանում իր վերջին համերգից հետո ավելի մեծ լսարանի համար անվճար համերգ ունենալու ցանկություն էր հայտնել, որը կիրականանա օգոստոսի 14-ին: Նախնական հաշվարկով, այդ համերգին կարող են ներկա գտնվել մինչեւ 20.000 հանդիսատեսներ:

Yerevan/Mediamax/. American rock musician of Armenian descent Serj Tankian will sing at the opening of "TUMO” Center for creative technologies in Yerevan on August 14.
PR Coordinator of “TUMO” Seda Papoyan reported this, Mediamax reports.
She said that Serj Tankian’s invitation was conditioned by the musician’s social activity and his readiness to support the newly-founded Center.
Director of Deem Communications Raffi Nizibilyan said that Serj Tankian accompanied by 40 classic musicians will perform songs from Elect the Dead Symphony album and “Dorians” Armenian rock-band will open the concert.
Raffi Nizibilyan noted that after his concert in Armenia which took place in August 2010, Serj Tankian expressed a desire to give a free concert for a wider auditorium and it will take place on August 14. Up to 20 000 people will be able to attend the concert.