Հանրահայտ ամերիկահայ ռոք-երաժիշտ Սերժ Թանգյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Օգոստոսի 14-ին "Թումո” ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի բացման արարողությանը ելույթ կունենա հանրահայտ ամերիկահայ ռոք-երաժիշտ Սերժ Թանգյանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում ասել է “Թումո” հիմնադրամի մամուլի եւ հասարակայնության հետ կապերի համակարգող Սեդա Պապոյանը:
Նա ասել է, որ հենց Սերժ Թանգյանին հրավիրելը  պայմանավորված է վերջինիս սոցիալական ակտիվությամբ եւ աջակցելու պատրաստակամությամբ:
«Դիիմ Քոմյունիքեյշնզ» ընկերության տնօրեն Րաֆֆի Նիզիբլյանն ասել է, որ  երգիչը 40 դասական երաժիշտների ուղեկցությամբ գործեր կկատարի Elect the Dead Symphony ալբոմից, իսկ համերգի մեկնարկը կազդարարի հայկական «Դորիանս» ռոք խումբը:
Րաֆֆի Նիզիբլյանը նշել է, որ երգիչը Հայաստանում իր վերջին համերգից հետո ավելի մեծ լսարանի համար անվճար համերգ ունենալու ցանկություն էր հայտնել, որը կիրականանա օգոստոսի 14-ին: Նախնական հաշվարկով, այդ համերգին կարող են ներկա գտնվել մինչեւ 20.000 հանդիսատեսներ:

Американский рок-музыкант армянского происхождения Серж Танкян
Ереван/Медиамакс/. 14 августа на открытии центра творческих технологий «Тумо» в Ереване выступит американский рок-музыкант армянского происхождения Серж Танкян.
Как сообщает Медиамакс, об этом сообщила сегодня координатор «Тумо» по связям с общественностью Седа Папоян.
Она сказала, что приглашение именно Сержа Танкяна обусловлено социальной активностью музыканта и его готовностью оказать поддержку новосозданному центру.
Директор компании Deem Communications Раффи Низиблян сказал, что Серж Танкян в сопровождении 40 классических музыкантов исполнит произведения из альбома Elect the Dead Symphony, а старт концерту даст армянская рок-группа «Дорианс».
Раффи Низиблян отметил, что после своего концерта в Армении, который состоялся в августе прошлого года, Серж Танкян выражал желание дать бесплатный концерт для более широкой аудитории, который и состоится 14 августа. По предварительным данным, на этом концерте смогут присутствовать до 20.000 тыс. зрителей.