ՀՀ պատվիրակությունը Բրյուսելում Եվրոպական Խորհրդարանի շենքում է
Երեւան: Մեդիամաքս: Բրյուսելում գտնվող Հայաստանի Ազգային Ժողովի պատվիրակությունն այս պահին գտնվում է Եվրոպական Խորհրդարանի շենքում:
Այդ մասին Մեդիամաքսին տեղեկացրել է պատվիրակության անդամ Թեւան Պողոսյանը: Նա ասել է, որ քիչ անց մեկնարկելու է Արեւելյան գործընկերության Եվրանեսթ ԽՎ-ի նիստը:
Թեւան Պողոսյանը տեղեկացրել է, որ պատվիրակության վերադարձը նախատեսված է մարտի 24-ին եւ հույս է հայտնել, որ Բրյուսելի օդանավակայանը մինչ այդ կվերականգնի աշխատանքը:
Այսօր Բրյուսելի «Զավենտեմ» օդանավակայանում երկու պայթյուն էր որոտացել, որի հետեւանքով կա շուրջ երկու տասնյակ զոհ:  Ավելի ուշ պայթյուններ են տեղի ունեցել նաեւ Բրյուսելի կենտրոնում գտնվող մետրոյի երկու կայարաններում՝ «Մաալբեք»-ում եւ «Շուման»-ում:

Ереван /Медиамакс/. Делегация Национального собрания Армении, находящаяся в Брюсселе, в данный момент находится в здании Европейского парламента.
Об этом Медиамакс сообщил член делегации Теван Погосян. Он сказал, что чуть позже стартует заседание Парламентской Ассамблеи Евронест Восточного партнерства ЕС.
Теван Погосян сообщил, что возвращение делегации запланировано на 24 марта, и выразил надежду, что к тому времени работа аэропорта Брюсселя будет восстановлена.
Сегодня в брюссельском аэропорту «Завентем» прогремело два взрыва, в результате чего погибло около двух десятков человек. Позднее взрывы произошли на двух центральных станциях брюссельского метро - «Мальбек» и «Шуман».