Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը տիկին Ռիտա Սարգսյանի հետ հոկտեմբերի 30-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Վրաստան:
Այցի շրջանակներում ՀՀ Նախագահը հանդիպումներ կունենա Վրաստանի բարձր ղեկավարության` Նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի, վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի, խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի հետ:
Սերժ Սարգսյանը Թբիլիսիում ներկա կգտնվի Հայ առաքելական եկեղեցու Վիրահայոց Թեմի Սուրբ Գևորգ առաջնորդանիստ տաճարի վերաօծման արարողությանը:
13-րդ դարում կառուցված Սուրբ Գևորգը վերականգնվել է «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի նախաձեռնությամբ՝ մի շարք բարերարների նվիրատվությունների շնորհիվ:
Բարերարներն են՝ Ալբերտ Ավդոլյանը, Սերգեյ Սարկիսովն ու Ռուսուդան Մախաշվիլին, Դանիլ Խաչատուրովը, Ռուբեն Վարդանյանի ընտանիքը:

Президент Армении посетит церемонию повторного освящения храма Сурб Геворг в Тбилиси - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян вместе с супругой отправится 30 октября с рабочим визитом в Грузию.
Президент Армении встретится с президентом Грузии Гиоргием Маргвелашвили, премьер-министром Ираклием Гарибашвили, главой парламента Давидом Усупашвили.
Серж Саргсян примет участие в церемонии повторного освящения реконструированного кафедрального армянского храма Сурб Геворг.
Построенный в 13-й веке Сурб Геворг восстановлен по инициативе фонда «Инициативы развития Армении» (IDeA) на средства благотворителей.
Среди доноров проекта - Альберт Авдолян, Сергей Саркисов и Русудан Махашвили, Данил Хачатуров, семья Рубена Варданяна и другие.
Средства на реконструкцию храма пожертвовал также бывший премьер-министр Грузии Бидзина Иванившвили.