Երեւան: Մեդիամաքս: "Ավստրիական ավիաուղիներ”-ի ինքնաթիռներով Հայաստանից մեկնողների եւ ժամանողների թիվը 2010թ. ավելացել է 5%-ով եւ կազմել շուրջ 35 000 ուղեւոր, այսօր Երեւանում ասել է ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Լուկաս Նեգեդլին (Lucas Negedly):
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր հանդես գալով “Ավստրիական ավիաուղիների”՝ Հայաստանում գործունեության 10-ամյակին նվիրված ասուլիսում, Լուկաս Նեգեդլին ասել է, որ չնայած մրցակցային միջավայրին՝ ընկերությունը բավականին հարմարավետ է զգում իրեն Հայաստանում:
Ավիաընկերության հիմնական շուկաների վաճառքի գծով տնօրեն Պատրիկ ՄաքԴերմոտը (Patrick McDermott) տեղեկացրել է, որ “Ավստրիական ավիաուղիները” հայաստանցի ուղեւորներին առաջարկում է շաբաթական 6 ուղիղ չվերթ Երեւանից Վիեննա:
«Վիեննա ժամանելուց հետո ուղեւորները կգտնեն եվրոպական ամենամեծ օդային ցանցը` մեկ վայրում: Նրանք կարող են “Ավստրիական ավիաուղիների” հետ իրենց ճանապարհորդությունը շարունակել Եվրոպայի ավելի քան 100 ուղղությամբ կամ վայելել մեծ հեռավորությունների մեր չվերթներից ցանկացածը` դեպի Ասիա կամ Ամերիկա», - ասել է Պատրիկ ՄաքԴերմոտը` հավելելով, որ, ընդհանուր առմամբ, ավիաընկերությունը չվերթներ է իրականացնում աշխարհի ավելի քան 130 ուղղություններով:
Նա տեղեկացրել է նաեւ, որ ի թիվս այլ ծառայությունների, ավիաընկերությունն առաջարկում է հայաստանյան հաճախորդներին իր «կարմիր տոմսը», որը թույլ է տալիս Երեւան-Վիեննա չվերթի տոմսերը վաղաժամ գնողներին ձեռքբերել այն սկսած €199-ից: Ներկայումս ընկերությունը Երեւան-Վիեննա-Երեւան ավիատոմսեր է առաջարկում սկսած 193 000 դրամից (€365):
“Ավստրիական ավիաուղիների” ամառային չվացուցակով չվերթները Երեւանից Վիեննա իրականացվելու են ամեն օր /բացի հինգշաբթի օրերից/ առավոտյան ժամը 05:25-ին (չվերթի համարը՝ OS 642), իսկ հակառակ ուղղությամբ՝ ամեն օր /բացի չորեքշաբթի օրերից/ Վիեննայի ժամանակով 22:20-ին (չվերթի համարը՝ OS 641):

“Austrian Airlines” celebrating the 10th anniversary of activity in Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Number of passengers, arriving and departing from Armenia by “Austrian Airlines” in 2010 increased by 5%, making around 35 000, Director of Yerevan Office of the Company Lucas Nagedly said in Yerevan today.
Mediamax reports that, speaking at a news conference in Yerevan today, dated to the 10th anniversary of “Austrian Airlines” activity in Armenia, Lucas Nagedly said that despite the competitive environment, the company is comfortable in the Armenian market.
Sales Director of the Airlines on basic markets Patrick McDermott informed that “Austrian Airlines” offer Armenian customers 6 direct flights a week from Yerevan to Vienna.
“Upon arrival to Vienna, passengers get the widest European air network in one spot. They can continue their journey by “Austrian Airline” to more than 100 European directions, or use any of our distant flights to Asia or America”, Patrick McDermott said, adding that all in all the company realizes flights in 130 directions.
He also informed that besides other services, the Airline offers Armenian customers a “red ticket”, which allows early buyers of tickets from Yerevan to Vienna to purchase it at the price of €199. At present, the company offers Yerevan-Vienna-Yerevan tickets starting at AMD 193 thousand (€365).
According to the summer timetable of “Austrian Airlines”, flights from Yerevan to Vienna will be realized every day (except for Thursday) at 05:25 in the morning (flight number - OS 642), and back – every day (except for Wednesday) at 22.20 Vienna time (flight number - OS 641).