Երեւան: Մեդիամաքս: "Ավստրիական ավիաուղիներ”-ի ինքնաթիռներով Հայաստանից մեկնողների եւ ժամանողների թիվը 2010թ. ավելացել է 5%-ով եւ կազմել շուրջ 35 000 ուղեւոր, այսօր Երեւանում ասել է ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Լուկաս Նեգեդլին (Lucas Negedly):
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այսօր հանդես գալով “Ավստրիական ավիաուղիների”՝ Հայաստանում գործունեության 10-ամյակին նվիրված ասուլիսում, Լուկաս Նեգեդլին ասել է, որ չնայած մրցակցային միջավայրին՝ ընկերությունը բավականին հարմարավետ է զգում իրեն Հայաստանում:
Ավիաընկերության հիմնական շուկաների վաճառքի գծով տնօրեն Պատրիկ ՄաքԴերմոտը (Patrick McDermott) տեղեկացրել է, որ “Ավստրիական ավիաուղիները” հայաստանցի ուղեւորներին առաջարկում է շաբաթական 6 ուղիղ չվերթ Երեւանից Վիեննա:
«Վիեննա ժամանելուց հետո ուղեւորները կգտնեն եվրոպական ամենամեծ օդային ցանցը` մեկ վայրում: Նրանք կարող են “Ավստրիական ավիաուղիների” հետ իրենց ճանապարհորդությունը շարունակել Եվրոպայի ավելի քան 100 ուղղությամբ կամ վայելել մեծ հեռավորությունների մեր չվերթներից ցանկացածը` դեպի Ասիա կամ Ամերիկա», - ասել է Պատրիկ ՄաքԴերմոտը` հավելելով, որ, ընդհանուր առմամբ, ավիաընկերությունը չվերթներ է իրականացնում աշխարհի ավելի քան 130 ուղղություններով:
Նա տեղեկացրել է նաեւ, որ ի թիվս այլ ծառայությունների, ավիաընկերությունն առաջարկում է հայաստանյան հաճախորդներին իր «կարմիր տոմսը», որը թույլ է տալիս Երեւան-Վիեննա չվերթի տոմսերը վաղաժամ գնողներին ձեռքբերել այն սկսած €199-ից: Ներկայումս ընկերությունը Երեւան-Վիեննա-Երեւան ավիատոմսեր է առաջարկում սկսած 193 000 դրամից (€365):
“Ավստրիական ավիաուղիների” ամառային չվացուցակով չվերթները Երեւանից Վիեննա իրականացվելու են ամեն օր /բացի հինգշաբթի օրերից/ առավոտյան ժամը 05:25-ին (չվերթի համարը՝ OS 642), իսկ հակառակ ուղղությամբ՝ ամեն օր /բացի չորեքշաբթի օրերից/ Վիեննայի ժամանակով 22:20-ին (չվերթի համարը՝ OS 641):

Ереван/Медиамакс/. Число пассажиров, прилетающих и улетающих из Армении «Австрийскими авиалиниями» в 2010г. увеличилось на 5%, составив около 35 000, сказал сегодня в Ереване директор ереванского офиса компании Лукас Негедли (Lucas Negedly).
Как сообщает Медиамакс, выступая сегодня в Ереване на пресс-конференции, приуроченной к 10-летию работы «Австрийских авиалиний» в Армении, Лукас Негедли сказал, что несмотря на конкурентную среду, компания чувствует себя комфортно на армянском рынке.
Директор по продажам авиакомпании на основных рынках Патрик МакДермотт (Patrick McDermott) сообщил, что «Австрийские авиалинии» предлагают армянским клиентам 6 прямых рейсов в неделю из Еревана в Вену.
«По прибытии в Вену пассажиры получат самую широкую европейскую воздушную сеть в одном месте. Они могут продолжить свое путешествие «Австрийскими авиалиниями» в более чем 100 европейских направлениях, либо воспользоваться любым из наших дальних полетов в Азию либо в Америку», - сказал Партик МакДермотт, добавив, что в общей сложности компания выполняет полеты в 130 направлениях.
Он также сообщил, что помимо прочих услуг, авиакомпания предлагает армянским клиентам «красный билет», который позволяет ранним покупателям билетов из Еревана в Вену купить его по цене от €199. В настоящее время компания предлагает билеты Ереван-Вена-Ереван начиная с 193 тыс. драмов (€365).
Согласно летнему расписанию «Австрийских авиалиний», рейсы из Еревана в Вену будут выполняться каждый день (кроме четвергов) по утрам в 05:25 (номер рейса – OS 642), а обратно – каждый день (кроме сред) в 22:20 по венскому времени (номер рейса – OS 641).