Սամվել Ալեքսանյանն եւ Գագիկ Ծառուկյանը պարգեւատրվել են շքանշանով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագրեր է ստորագրել «Ալեքս Գրիգ» ընկերության նախագահ Սամվել Ալեքսանյանին եւ «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի շքանշանով պարգեւատրելու մասին:
Հրամանագրերում ասված է, որ նրանք պարգեւատրվել են «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման եւ անցկացման աշխատանքներին ցուցաբերած գործուն աջակցության համար»:
ՀՀ նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման եւ անցկացմանն աջակցած մի խումբ այլ գործարարների մեդալներով եւ շքանշաններով պարգեւատրելու մասին:

Samvel Aleksanyan and Gagik Tsarukyan conferred with orders - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan has signed decrees on conferring President of Alex Grig Samvel Aleksanyan and President of Multi Group Gagik Tsarukyan with the 2nd class orders "For Merit to the Fatherland”.
The decrees mention that they were awarded for “active assistance to organization of the Armenian Genocide Centennial events”.
The Armenian President has also signed decrees on conferring a number of other businessmen with medals and orders for their assistance to holding of the Armenian Genocide Centennial events.