Սամվել Ալեքսանյանն եւ Գագիկ Ծառուկյանը պարգեւատրվել են շքանշանով - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագրեր է ստորագրել «Ալեքս Գրիգ» ընկերության նախագահ Սամվել Ալեքսանյանին եւ «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի շքանշանով պարգեւատրելու մասին:
Հրամանագրերում ասված է, որ նրանք պարգեւատրվել են «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման եւ անցկացման աշխատանքներին ցուցաբերած գործուն աջակցության համար»:
ՀՀ նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման եւ անցկացմանն աջակցած մի խումբ այլ գործարարների մեդալներով եւ շքանշաններով պարգեւատրելու մասին:

Ереван /Медиамакс/. Прездент Армении Серж Саргсян подписал указы о награждении президента компании «Алекс Григ» Самвела Алексаняна и президента концерна «Мульти Груп» Гагика Царукяна орденами «За заслуги перед отечеством» второй степени.
В указах говорится, что награды вручаются за «действенное содействие в организации и проведении мероприятий, посвященных 100-летней годовщине Геноцида армян».
Президент Армении подписал ряд указов о награждении медалями и орденами и других предпринимателей, оказавших помощь в организации и проведении мероприятий в рамках столетия Геноцида армян.