Բարելավվել են Տավուշի դպրոցների պայմանները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 17-ին ու 18-ին Տավուշի մարզի Բերդ քաղաքի ու հարակից սահմանամերձ գյուղերի վեց դպրոցում բացվել է երեք մարզահրապարակ, մեկ մարզադաշտ եւ երկու դասասենյակ:
Մարզահրապարակներն ու դասասենյակները կառուցվել եւ վերանորոգվել են Հայ օգնության ֆոնդի (ՀՕՖ)՝ 2013-ին մեկնարկած «Աղքատության հաղթահարումը Տավուշի մարզում» 5-ամյա ծրագրի կրթական բաղադրիչի շրջանակում:
Այս ծրագրի շրջանակում աջակցություն է ստացել արդեն ավելի քան 10 դպրոց ու մանկապարտեզ:
Մասնավորապես, Բերդի թիվ 1 դպրոցում վերանորոգվել ու կահավորվել է Ռազմագիտության դասասենյակը, որը անվանվել է ազատամարտիկ Վահան Բաղդասարյանի հիշատակին:
Նախկինում ՀՕՖ-ի միջոցներով վերակառուցվել էր նաեւ Բերդի թիվ 1 դպրոցի մարզահրապարակն ու ֆիզկուլտուրայի դահլիճը: Դպրոցին տրամադրվել էր նաեւ անհրաժեշտ սպորտային գույք:
Մարզահրապարակ եւ սանհանգույց է կառուցվել Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղի դպրոցում: Վերակառուցվել է Պառավաքար գյուղի մարզահրապարակը, ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերվել դպրոց խմելու ջրագիծ անցկացնելու համար:

Yerevan /Mediamax/. On September 17 and 18, 3 sports grounds, 1 stadium and 2 classrooms opened in 6 schools of Berd town of Tavush marz and adjacent villages.
The sports grounds and classrooms have been built and repaired within the educational component of the 5-year “Breaking the Cycle of Poverty in Tavush” project launched by Fund for Armenian Relief (FAR) in 2013.
The project has supported over 10 schools and kindergartens.
In particular, the military science classroom has been repaired and furnished at N1 school in Berd and has been named in honor of fighter Vahan Baghdasaryan.
Previously, the FAR also supported reconstruction of sports and gyms grounds of N1 school in Berd; the school was also equipped with sports items.
A sports ground and toilet has been built at the Nerkin Karmraghbyur village school. The sports ground of Paravakar village has been reconstructed, financial assistance has been rendered to place a drinkable water pipeline in the school.