Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ Ատլանտա քաղաքի Հրեական համայնքի խորհուրդը (Jewish Community Relations Council (JCRC)) Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ բանաձեւ է ընդունել:
Բանաձեւում կոչ է արվում ԱՄՆ-ի ղեկավարությանը ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:
Ինչպես հաղորդում է Ամերիկայի հայկական համագումարը (AAA), համագումարի Ջորջիա նահանգի գրասենյակի ղեկավար Վահան Քասաբյանը մասնակցել է օգոստոսի 18-ին Ատլանտայի քաղաքապետարանում Հրեական համայնքի խորհրդի հանդիպմանը, որտեղ հանդես է եկել Հայոց ցեղասպանության մասին ելույթով:
«Մեծ պատիվ էր Ատլանտայի հրեական համայնքին պատմել Հայոց ցեղասպանության մասին: Ընդունված բանաձեւը վկայում է տեղական համայնքների մակարդակով ցեղասպանությունների դեմ պայքարի քարոզարշավների իրականացման կարեւորությունը»,- ասել է համագումարի ներկայացուցիչը:

Yerevan /Mediamax/. This week, the Jewish Community Relations Council (JCRC) of Atlanta adopted a resolution commemorating the 100th anniversary of the Armenian Genocide, reported the Armenian Assembly of America (Assembly).
The resolution calls for recognizing the Armenian Genocide.
Armenian Assembly of America (AAA) reports that Vahan Kassabian, Armenian Assembly State Chair for Georgia, addressed a speech on the Armenian Genocide at the meeting of Jewish Community Relations Council (JCRC) of Atlanta on August 18.
“It was an honor educating the Atlanta Jewish community about the Armenian Genocide. The unanimous adoption of this measure illustrates the growing importance of increasing anti-genocide advocacy in our local communities," Vahan Kassabian said.