Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ Ատլանտա քաղաքի Հրեական համայնքի խորհուրդը (Jewish Community Relations Council (JCRC)) Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ բանաձեւ է ընդունել:
Բանաձեւում կոչ է արվում ԱՄՆ-ի ղեկավարությանը ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը:
Ինչպես հաղորդում է Ամերիկայի հայկական համագումարը (AAA), համագումարի Ջորջիա նահանգի գրասենյակի ղեկավար Վահան Քասաբյանը մասնակցել է օգոստոսի 18-ին Ատլանտայի քաղաքապետարանում Հրեական համայնքի խորհրդի հանդիպմանը, որտեղ հանդես է եկել Հայոց ցեղասպանության մասին ելույթով:
«Մեծ պատիվ էր Ատլանտայի հրեական համայնքին պատմել Հայոց ցեղասպանության մասին: Ընդունված բանաձեւը վկայում է տեղական համայնքների մակարդակով ցեղասպանությունների դեմ պայքարի քարոզարշավների իրականացման կարեւորությունը»,- ասել է համագումարի ներկայացուցիչը:

Ереван/Медиамакс/. Совет еврейской общины города Атланта (США) (Jewish Community Relations Council (JCRC)) принял резолюцию по случаю 100-летия Геноцида армян.
В резолюции содержится призыв к руководству США признать Геноцид армян.
Как передает Армянская ассамблея Америки (ААА), глава офиса ААА в штате Джорджия Ваан Касабян 18 агуста участвовал во встрече Совета еврейской общины в мэрии Атланты, на которой выступил с речью о Геноциде армян.
«Это была большая честь – рассказать Еврейской общине Атланты о Геноциде армян. Принятая резолюция свидетельствует о важности проведения кампаний по борьбе против геноцидов на локальном уровне», - сказал представитель ААА.