ԳԱԱ-ն ցանկանում է նոր Հայկական հանրագիտարան ստեղծել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի (ԳԱԱ) նախագահությունը հավանություն է տվել նոր Հայկական հանրագիտարան ստեղծելու՝ «Հայկական հանրագիտարան» հրատարակչության առաջարկությանը:
ԳԱԱ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ նոր հանրագիտարանը բաղկացած է լինելու 10 հատորից` թվային եւ տպագիր տարբերակներով:
Հանրագիտարան ստեղծելու համար պետք է կազմավորվեն հեղինակների մասնագիտական խմբեր, որոնք կկազմակերպեն հոդվածների պատրաստումն ու դրանց համակողմանի քննարկումը:
Նոր հանրագիտարանի ստեղծումը կիրականացվի 2016-2026 թթ.:
ՀՀ ԳԱԱ նախագահությունը մտադիր է դիմել ՀՀ կառավարությանը՝ Հայկական հանրագիտարանի հրատարակությունն իրականացնելու համար համապատասխան միջոցներ հատկացնելու համար:

НАН намерена создать новую армянскую энциклопедию - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президиум Национальной академии наук Армении (НАН) одобрил предложение издательского дома «Армянская энциклопедия» о создании новой армянской энциклопедии.
Согласно сообщению НАН, новая энциклопедия будет состоять из 10 томов, и выйдет как в электронном, так и печатном вариантах.
Для создания энциклопедии нужно собрать специализированные группы авторов, которые займутся подготовкой статей и проведут их всестороннее обсуждение.
Работа над новой энциклопедией пройдет в 2016-2026 гг.
Президиум НАН Армении намерен обратиться в правительство Армении за средствами, необходимыми для организации работ.