Կառավարության նոր մասնաշենքը կշահագործվի նոյեմբերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կառավարության նոր մասնաշենքը, որը կառուցվում է Վազգեն Սարգսյան 3 հասցեում, շահագործման կհանձնվի այս տարվա նոյեմբերին:
Այս մասին ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում հայտնել է քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանը:
«Շինարարության ավարտը նախատեսված էր 2016թ. փետրվարին, սակայն մենք ժամկետից առաջ ենք ընկել»,- ասել է նա:
Ի պատասխան ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հարցադրման՝ Նարեկ Սարգսյանն ասել է, որ սեպտեմբերին կավարտվի շենքի շինարարությունը, որին կհաջորդեն գույքի համալրման աշխատանքները:
Կառավարության նոր շենքում տեղակայվելու են արտաքին գործերի, էներգետիկայի եւ բնական պաշարների ու մի քանի այլ նախարարություններ:

Yerevan /Mediamax/. The new governmental building located at 3 Vazgen Sargsyan street will be put into operation in November 2015.
Minister of Urban Development of Armenia Narek Sargsyan has stated this at the governmental session today.
“The construction is scheduled to end in February 2016, but it will be ready before the date”, he said.
Responding to Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan’s question, Narek Sargsyan has said that the construction of the building will be over in September and will be afterwards furnished.
The new governmental building will house the Ministry of Foreign Affairs, Ministry of Energy and Natural Resources and a number of other ministries.