Կառավարության նոր մասնաշենքը կշահագործվի նոյեմբերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կառավարության նոր մասնաշենքը, որը կառուցվում է Վազգեն Սարգսյան 3 հասցեում, շահագործման կհանձնվի այս տարվա նոյեմբերին:
Այս մասին ՀՀ կառավարության այսօրվա նիստում հայտնել է քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանը:
«Շինարարության ավարտը նախատեսված էր 2016թ. փետրվարին, սակայն մենք ժամկետից առաջ ենք ընկել»,- ասել է նա:
Ի պատասխան ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հարցադրման՝ Նարեկ Սարգսյանն ասել է, որ սեպտեմբերին կավարտվի շենքի շինարարությունը, որին կհաջորդեն գույքի համալրման աշխատանքները:
Կառավարության նոր շենքում տեղակայվելու են արտաքին գործերի, էներգետիկայի եւ բնական պաշարների ու մի քանի այլ նախարարություններ:

Ереван /Медиамакс/. Новый корпус правительственного здания по адресу ул. Вазгена Саргсяна 3, будет сдан в эксплуатацию в ноябре текущего года.
Об этом сегодня на заседании правительства объявил министр градостроительства Нарек Саргсян.
«Завершение строительства было намечено на февраль 2016 года, однако мы опережаем график», - сказал он.
В ответ на вопрос премьер-министра Овика Абрамяна, Нарек Саргсян сказал, что строительство здания завершится в сентябре, после чего начнется процесс меблировки помещений.
В новом здании, в частности, будут размещены министерства иностранных дел, энергетики и природных ресурсов Армении.