Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր մուտքն այցելուների համար կբացվի ժամը 13:00-ից սկսած՝ պայմանավորված արարողակարգային միջոցառումներին արտերկրյա բարձրաստիճան պատվիրակությունների մասնակցությամբ:
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների տնօրինությունը տեղեկացնում է, որ հուշահամալիր այցելությունը կշարունակվի նաեւ ապրիլի 25-ին:
Ապրիլի 24-ին՝ երեկոյան 20:15-ին, Հանրապետության հրապարակում տեղի կունենա համաշխարհային 24/04 նվագախմբի համերգը` տասնյակ երկրներից ժամանող 140 երաժիշտների, աշխարհահռչակ խմբավարների եւ մենակատարների մասնակցությամբ: Մուտքն անվճար է:
Մուտքը Հանրապետության հրապարակ իրականացվելու է Վազգեն Սարգսյան, Ամիրյան փողոցների եւ Տիգրան Մեծ պողոտայի հատվածներից՝ անվտանգության գոտիներն անցնելուց հետո:
Աբովյան եւ Նալբանդյան փողոցների հատվածներում քաղաքացիների մուտք (ելք) չի իրականացվելու:
Ապրիլի 24-ին` երեկոյան ժամը 22:00-ին, Հանրապետության հրապարակից կմեկնարկի ավանդական ջահերով երթը դեպի Ծիծեռնակաբերդ: Երթուղին հետեւյալն է՝ Հանրապետության հրապարակ – Ամիրյան փողոց- Մաշտոցի պողոտա – Ֆրանսիայի հրապարակ – Բաղրամյան պողոտա – Բարեկամության հրապարակ - Կիեւյան փողոց – Կիեւյան կամուրջ – Կ. Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ - Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:

24 апреля граждане смогут посещать Цицернакаберд после 13:00 часов - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 24 апреля вход в Мемориальный комплекс жертв Геноцида армян для посетителей будет открыт с 13:00, что обусловлено протокольными мероприятиями с участием высокопоставленных зарубежных делегаций.
Директорат по проведению мероприятий в рамках 100-летней годовщины Геноцида армян  сообщает, что посещение комплекса продолжится также 25 апреля.
24 апреля, в 20:15, на Площади Республики в Ереване состоится концерт Всемирного оркестра 24/04 с участием 140 музыкантов, дирижеров и солистов со всего мира. Вход свободный.
Вход на Площадь Республики будет открыт с улиц Вазгена Саркисяна, Амиряна и проспекта Тиграна Великого после прохождения постов безопасности. Вход (выход) граждан с улиц Налбандяна и Абовяна будет закрыт.
24 апреля 2015 года, в 22:00, с Площади Республики начнется традиционное факельное шествие к Мемориалу Геноцида в Цицернакаберде. Маршрут: Площадь Республики – ул. Амиряна - Проспект Маштоца -  Площадь Франции – Проспект Маршала Баграмяна – Площадь Дружбы – Киевское шоссе – Киевский мост – СКК - Мемориальный комплекс памяти жертв Геноцида армян.