Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Երեւանում պաշտոնապես բացվել է ֆրանսիական «Կարֆուր» (Carrefour) հիպերմարկետների ցանցի առաջին խանութը:
Բացման արարողությանը, որը տեղի է ունեցել «Երեւան մոլ» բազմաֆունկցիոնալ համալիրում, ներկա է եղել նաեւ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
«Կարֆուր»-ի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Քրիստիան դը Նալը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ իրենց բոլոր ակցիաները մրցակից խանութների համեմատ ավելի մատչելի են լինելու:
Նրա խոսքով՝ երեւանյան «Կարֆուր»-ը առաջնահերթությունը տալու է հայկական արտադրողներին:
«Մենք նաեւ ընդլայնվելու նպատակներ ունենք: Երեւանի նման մեկմիլիոնանոց բնակչություն ունեցող քաղաքն արժանի է ունենալ ոչ թե մեկ, այլ մի քանի «Կարֆուր»»,- ասել է հիպերմարկետի տնօրենը:

Carrefour hypermarket opens in Yerevan
Yerevan /Mediamax/. The first store of French Carrefour chain of hypermarkets officially opened in Yerevan today.
Armenian President Serzh Sargsyan also attended the opening ceremony which took place in Yerevan Mall multifunctional complex.
Carrefour Armenia Country Manager Christian de Nale told journalists that all of their special offers will be much more affordable than those of their competitors’.
According to him, Armenian producers will be the Yerevan Carrefour’s priority.
''Of course, we are also going to expand. As a city with 1 mln population, Yerevan deserves to have not a single but several Carrefours'', said the head of the hypermarket.