«Բաց դռների օր» UWC համակարգում սովորել ցանկացողների համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Նոյեմբերի 15-ին, ժամը 13.00-ին, Միացյալ աշխարհի քոլեջներ (United World Colleges-UWC) կրթական ցանցի Հայաստանի ազգային կոմիտեն եւ UWC Դիլիջան քոլեջը կազմակերպում են «Բաց դռների օր» բոլոր նրանց համար, ովքեր ցանկանում են սովորել UWC համակարգում:
«Բաց դռների օրը» կկայանա Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի «Փարամազ Ավետիսյան» մասնաշենքի «Մանուկյան» դահլիճում (Բաղրամյան պ. 40)։
UWC համակարգում կարող են սովորել 15-17 տարեկան տղաներ և աղջիկներ: 2015 թվականին UWC քոլեջներն հայաստանցի ուսանողների համար առաջարկում են 23 տեղ, այդ թվում 10 տեղ՝ UWC Դիլիջան քոլեջում:
UWC Դիլիջան քոլեջից բացի, հայաստանցի երեխաները հնարավորություն ունեն սովորելու UWC-ի համակարգի քոլեջներում` Իտալիայում, Ուելսում, Հոնգ Կոնգում, Հոլանդիայում, Նորվեգիայում, Գերմանիայում, ԱՄՆ-ում, Սինգապուրում, Հնդկաստանում:
«Բաց դռների օրվան» մասնակցել ցանկացողները պետք է նախապես գրանցվեն այս հղումով https://www.etouches.com/ereg/newreg.php?eventid=107919&:
Միջոցառումը կվարեն UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեի ներկայացուցիչ Դարյա Բրոդնիկովսկայան եւ UWC Դիլիջան քոլեջի տնօրեն Ջոն Փադըֆութը։
Նրանք կպատասխանեն UWC դպրոցներին, այդ թվում` UWC Դիլիջան քոլեջին վերաբերող հարցերին, կներկայացնեն ընդունելության կարգը։ Միջոցառման ընթացքում կարող եք շփվել նաեւ UWC Դիլիջան քոլեջի աշակերտների հետ:
UWC Դիլիջան քոլեջն իր դռները բացեց ս.թ. սեպտեմբերին` ընդունելով 96 աշակերտների մոտ 50 երկրներից: Դպրոցի աշակերտների 90 տոկոսը սովորում է բարերարների կողմից հատկացված կրթաթոշակներով:
Ընդունելության գործընթացի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը հասանելի է UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեի կայքում` www.am.uwc.org:

“Open doors” for students wishing to study at UWC - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. At 13.00, November 15, UWC (United World Colleges) Armenian National Committee and UWC Dilijan College will organize "open doors” for all those schoolchildren who are willing to study at UWC.
“Open doors” will take place at “Manukyan” hall of “Paramaz Avetisyan” sub-building at the American University of Armenia (Baghramian Avenue, 40).
Boys and girls aged 15-17 are welcome to study at UWC. UWC offers 23 places for Armenian students, out of which 10 places are offered for UWC Dilijan College.
Other than UWC Dilijan, Armenian students have an opportunity to study at other colleges within UWC system in Italy, Wales, Hong Kong, the Netherlands, Norway, Germany, U.S., Singapore and India.
Prior registration is required for those who are eager to take part in the “open doors”; they should follow the following link https://www.etouches.com/ereg/newreg.php?eventid=107919&.
The event will be run by UWC Armenian National Committee representative Daria Brodnikovskaya and Head of UWC Dilijan College John Puddefoot.
They will answer questions related to schools enrolled in UWC system, including questions related to UWC Dilijan, and present the admission process. The participants of the “open doors” will also have a chance to communicate with UWC Dilijan students.
UWC Dilijan opened its doors in September with 96 students from around 50 countries. The 90 percent of the school students have received scholarships granted by benefactors.
Detailed information regarding the admission process is available on the website of UWC Armenian National Committee – www.am.uwc.org.