«Բաց դռների օր» UWC համակարգում սովորել ցանկացողների համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Նոյեմբերի 15-ին, ժամը 13.00-ին, Միացյալ աշխարհի քոլեջներ (United World Colleges-UWC) կրթական ցանցի Հայաստանի ազգային կոմիտեն եւ UWC Դիլիջան քոլեջը կազմակերպում են «Բաց դռների օր» բոլոր նրանց համար, ովքեր ցանկանում են սովորել UWC համակարգում:
«Բաց դռների օրը» կկայանա Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի «Փարամազ Ավետիսյան» մասնաշենքի «Մանուկյան» դահլիճում (Բաղրամյան պ. 40)։
UWC համակարգում կարող են սովորել 15-17 տարեկան տղաներ և աղջիկներ: 2015 թվականին UWC քոլեջներն հայաստանցի ուսանողների համար առաջարկում են 23 տեղ, այդ թվում 10 տեղ՝ UWC Դիլիջան քոլեջում:
UWC Դիլիջան քոլեջից բացի, հայաստանցի երեխաները հնարավորություն ունեն սովորելու UWC-ի համակարգի քոլեջներում` Իտալիայում, Ուելսում, Հոնգ Կոնգում, Հոլանդիայում, Նորվեգիայում, Գերմանիայում, ԱՄՆ-ում, Սինգապուրում, Հնդկաստանում:
«Բաց դռների օրվան» մասնակցել ցանկացողները պետք է նախապես գրանցվեն այս հղումով https://www.etouches.com/ereg/newreg.php?eventid=107919&:
Միջոցառումը կվարեն UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեի ներկայացուցիչ Դարյա Բրոդնիկովսկայան եւ UWC Դիլիջան քոլեջի տնօրեն Ջոն Փադըֆութը։
Նրանք կպատասխանեն UWC դպրոցներին, այդ թվում` UWC Դիլիջան քոլեջին վերաբերող հարցերին, կներկայացնեն ընդունելության կարգը։ Միջոցառման ընթացքում կարող եք շփվել նաեւ UWC Դիլիջան քոլեջի աշակերտների հետ:
UWC Դիլիջան քոլեջն իր դռները բացեց ս.թ. սեպտեմբերին` ընդունելով 96 աշակերտների մոտ 50 երկրներից: Դպրոցի աշակերտների 90 տոկոսը սովորում է բարերարների կողմից հատկացված կրթաթոշակներով:
Ընդունելության գործընթացի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը հասանելի է UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեի կայքում` www.am.uwc.org:

Ереван /Медиамакс/. 15 ноября в 13:00 Армянский национальный комитет образовательной сети «Колледжи объединенного мира» (United World Colleges-UWC) и UWC Dilijan College проведут «День открытых дверей» для тех, кто хочет учиться в системе UWC.
Мероприятие состоится в зале «Манукян» корпуса «Парамаз Аветисян» Американского университета Армении (проспект Баграмяна, 40).
В системе UWC могут учиться юноши и девушки 15-17 лет.
В 2015 году в колледжах UWC могут учиться 23 армянских учеников, 10 из которых - в UWC Dilijan College.
Желающие участвовать в «Дне открытых дверей» должны заранее зарегистрироваться по ссылке https://www.etouches.com/ereg/newreg.php?eventid=107919&.
«День открытых дверей» будут вести представитель Армянского национального комитета UWC в Армении Дарья Бродниковская и директор UWC Dilijan Джон Паддифут.
Гости мероприятия смогут также пообщаться с учениками школы UWC Dilijan.
UWC Dilijan Сollege был открыт в сентябре текущего года, приняв 96 учеников из 50 стран. Стипендии 90% учеников оплачены меценатами.
Подробности о порядке поступления доступны на сайте Армянского национального комитета UWC www.am.uwc.org.