Առաջիկայում ADC-ն կսկսի մատուցել ֆիքսված կապի ծառայություններ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր բավարարել է ADC ընկերության հայտը համարային շարք եւ ոչ աշխարհագրական կոդ տրամադրելու մասին:
Ինչպես այսօր հանձնաժողովի նիստում տեղեկացրել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, նախկինում ընկերությանը տրամադրվել էր հասարակական համակցված ցանցի օգտագործման արտոնագիր:
ADC-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վարդան Կոպյանը Մեդիամաքսին ասել է, որ ընկերությունը «չի վախենում մրցակցությունից» եւ առաջիկայում կսկսի մատուցել ֆիքսված կապի ծառայություններ:

В ближайшее время ADC начнет предоставлять услуги фиксированной связи
Ереван/Медиамакс/. Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении удовлетворила сегодня заявку компании ADC на предоставление номерного ряда и негеографического кода.
Как сообщил сегодня на заседании комиссии руководитель телекоммуникационного управления КРОУ Геворг Геворгян, ранее компании была предоставлена лицензия на использование общественной сопряженной сети.
И.о. директора ADC Вардан Копян сказал Медиамакс, что компания «не боится конкуренции» и в ближайшее время начнет предоставлять услуги фиксированной связи.