Առաջիկայում ADC-ն կսկսի մատուցել ֆիքսված կապի ծառայություններ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը /ՀԾԿՀ/ այսօր բավարարել է ADC ընկերության հայտը համարային շարք եւ ոչ աշխարհագրական կոդ տրամադրելու մասին:
Ինչպես այսօր հանձնաժողովի նիստում տեղեկացրել է ՀԾԿՀ հեռահաղորդակցության վարչության պետ Գեւորգ Գեւորգյանը, նախկինում ընկերությանը տրամադրվել էր հասարակական համակցված ցանցի օգտագործման արտոնագիր:
ADC-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Վարդան Կոպյանը Մեդիամաքսին ասել է, որ ընկերությունը «չի վախենում մրցակցությունից» եւ առաջիկայում կսկսի մատուցել ֆիքսված կապի ծառայություններ:

Yerevan/Mediamax/. Today, the Public Services Regulatory Commission of Armenia (PSRC) satisfied the application of ADC to provide a numbered line and non-geographic code.
The Head of PSRC Telecommunications Department, Gevorg Gevorgian, said at the session today that the company was earlier granted a license to use a public conjugate net.
ADC Acting Director Vardan Kopyan told Mediamax that the company “is not afraid of competition” and is going to provide landline connection services in the nearest future.