Երեւան: Մեդիամաքս: ՆԱՏՕ-ի Միջազգային ռազմական շտաբի գլխավոր տնօրեն, գեներալ-լեյտենանտ Յանուշ Ադամչակի գլխավորած պատվիրակությունը Բաքվում այցելել է «Ռազմական ավարների այգին»:
Trend գործակալության հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես, ասվում է.
«Հատկապես կարեւոր է, որ ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությունը կանգնած է «Ղարաբաղը Ադրբեջան է» ցուցատախտակի առջեւ։ Դա ՆԱՏՕ-ի կողմից տարածաշրջանում Ադրբեջանի ստեղծած նոր իրողությունների ճանաչման հերթական դրսեւորումն է»։
Մեդիամաքսը նշում է, որ ՆԱՏՕ-ի Միջազգային ռազմական շտաբի պատվիրակությունը՝ Յանուշ Ադամչակի գլխավորությամբ, Հայաստան էր այցելել նախորդ շաբաթ:

NATO delegation visits the “War Trophy Park” in Baku - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. A delegation headed by Lieutenant General Janusz Adamczak, Director General of the NATO International Military Staff, visited the “War Trophy Park” in Baku.
Azerbaijan’s Trend agency particularly reports:
“It is particularly important that the delegation of NATO stands in front of a board with the slogan “Karabakh is Azerbaijan!” This is another manifestation of NATO’s acceptance of new realities created by Azerbaijan in the region.”
Mediamax notes that the delegation of the NATO International Military Staff headed by Janusz Adamczak visited Armenia last week.