Երեւան: Մեդիամաքս: ՆԱՏՕ-ի Միջազգային ռազմական շտաբի գլխավոր տնօրեն, գեներալ-լեյտենանտ Յանուշ Ադամչակի գլխավորած պատվիրակությունը Բաքվում այցելել է «Ռազմական ավարների այգին»:
Trend գործակալության հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես, ասվում է.
«Հատկապես կարեւոր է, որ ՆԱՏՕ-ի պատվիրակությունը կանգնած է «Ղարաբաղը Ադրբեջան է» ցուցատախտակի առջեւ։ Դա ՆԱՏՕ-ի կողմից տարածաշրջանում Ադրբեջանի ստեղծած նոր իրողությունների ճանաչման հերթական դրսեւորումն է»։
Մեդիամաքսը նշում է, որ ՆԱՏՕ-ի Միջազգային ռազմական շտաբի պատվիրակությունը՝ Յանուշ Ադամչակի գլխավորությամբ, Հայաստան էր այցելել նախորդ շաբաթ:

Делегация НАТО посетила «Парк военных трофеев» в Баку - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Находящаяся с визитом в Азербайджане делегация во главе с генеральным директором Международного военного штаба НАТО, генерал-лейтенантом Янушем Адамчаком посетила «Парк военных трофеев».
В сообщении агентства Trend, в частности, говорится:
«Особое значение имеет то, что делегация НАТО стоит перед щитом с надписью «Карабах - это Азербайджан!». Это очередное проявление принятия НАТО новых реалий, созданных Азербайджаном в регионе».
Медиамакс отмечает, что делегация Международного военного штаба НАТО во главе с Янушем Адамчаком посещала Армению на минувшей неделе.