ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչները Գորիսում քննարկել են հյուպատոսության բացման հարցը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչները Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանի հետ քննարկել են Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր հյուպատոսության շուտափույթ բացման հեռանկարները։
«Քննարկվել են Ռուսաստանի նոր հյուպատոսական գրասենյակի շուտափույթ բացման հեռանկարները, ինչը զգալիորեն կպարզեցնի հյուպատոսական ծառայությունների հասանելիությունը Հայաստանի հարավում բնակվող ՌԴ քաղաքացիների համար», - ասվում է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան հաղորդագրության մեջ, որը մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։
Դեսպանությունը նաև նշել է, որ նոր գլխավոր հյուպատոսությունը կնպաստի ռուս-հայկական հարաբերությունների ամրապնդմանը եւ տարածաշրջանում իրավիճակի կայունացմանը։

Ереван /Медиамакс/. Представители МИД России обсудили с мэром Гориса Арушем Арушаняном перспективы скорейшего открытия генерального консульства Российской Федерации.
«Обсудили перспективы скорейшего открытия нового российского консульского учреждения, которое значительно упростит доступ проживающих на юге Армении граждан России к консульским услугам», - говорится в сообщении посольства России в Армении, которое цитирует ТАСС.
В посольстве также отметили, что новое генконсульство внесет вклад в дальнейшее укрепление российско-армянских отношений и стабилизацию ситуации в регионе.