Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանիի հետ հանդիպմանն ասել է, որ տարածաշրջանում ստեղծված դժվարին ժամանակաշրջանում երկու երկրները պետք է պահպանեն ակտիվ հաղորդակցություն:
Հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանը շեշտել է, որ Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի հետ առկա է վստահելի երկխոսություն, ինչը նպաստում է հայ-իրանական փոխգործակցության հետեւողական խորացմանը:
«Դեսպանը եւս մեկ անգամ ընդգծել է Հայաստանի տարածքային ամբողջականության պաշտպանության վերաբերյալ իրանական կողմի հստակ դիրքորոշումը: Նա իր մտահոգություններն է արտահայտել Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար իրավիճակի կապակցությամբ եւ կարեւորել ԼՂ հայերի անվտանգության եւ իրավունքների պաշտպանությունը»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Пашинян заявил о «доверительном диалоге» с президентом Ирана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня на встрече с послом Ирана Мехди Собхани, что Ереван и Тегеран должны поддерживать активное общение в сложный период, создавшийся в регионе.
Никол Пашинян подчеркнул, что его доверительный диалог с президентом Ирана Ибрагимом Раиси способствует последовательному углублению армяно-иранского взаимодействия.
«Посол еще раз подчеркнул четкую позицию иранской стороны относительно защиты территориальной целостности Армении. Он выразил обеспокоенность гуманитарной ситуацией в Нагорном Карабахе и подчеркнул необходимость защиты безопасности и прав армян Нагорного Карабаха», - говорится в сообщении пресс-службы правительства Армении.