Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանիի հետ հանդիպմանն ասել է, որ տարածաշրջանում ստեղծված դժվարին ժամանակաշրջանում երկու երկրները պետք է պահպանեն ակտիվ հաղորդակցություն:
Հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանը շեշտել է, որ Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի հետ առկա է վստահելի երկխոսություն, ինչը նպաստում է հայ-իրանական փոխգործակցության հետեւողական խորացմանը:
«Դեսպանը եւս մեկ անգամ ընդգծել է Հայաստանի տարածքային ամբողջականության պաշտպանության վերաբերյալ իրանական կողմի հստակ դիրքորոշումը: Նա իր մտահոգություններն է արտահայտել Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար իրավիճակի կապակցությամբ եւ կարեւորել ԼՂ հայերի անվտանգության եւ իրավունքների պաշտպանությունը»,- ասված է կառավարության հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said at a meeting with Iran’s Ambassador Mehdi Sobhani that the two countries should maintain active communication in the difficult time for the region.
At the meeting Nikol Pashinyan emphasized that there is a reliable dialogue with Iran’s President Ebrahim Raisi, which contributes to the consistent deepening of the Armenian-Iranian interaction.
“The Ambassador once again emphasized the clear position of the Iranian side about the defense of Armenia’s territorial integrity. He expressed concern for the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh and emphasized the need to protect the security and rights of the Armenians of Nagorno-Karabakh,” the government’s press office said in a news release.