Ալիեւը «հուսադրող» է անվանել Հայաստանի դիրքորոշումը - Mediamax.am
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր ասել է, որ «վերջին իրադարձությունները դրական ազդեցություն կունենան Բաքվի եւ Երեւանի միջեւ խաղաղ գործընթացի վրա»։
«Երեկ եւ այսօր Երեւանի դրսեւորած դիրքորոշումը հույս է ներշնչում, որ հեռու չէ այն օրը, երբ Ադրբեջանն ու Հայաստանը կլուծեն առկա խնդիրները, կստորագրեն խաղաղության պայմանագիր, եւ Անդրկովկասի երեք երկրները կսկսեն համագործակցել եռակողմ ձեւաչափով», - ասել է Ալիեւը։
«Հայաստանի ղեկավարությունը ցուցաբերեց անսպասելի քաղաքական ձեռնահասություն։ Մենք դա գնահատում ենք եւ համարում ենք կարեւոր գործոն»,- նշել է Ադրբեջանի նախագահը։

Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил сегодня, что «последние события позитивно повлияют на мирный процесс Баку и Еревана».
«Продемонстрированная вчера и сегодня Ереваном позиция дает надежду на то, что не так уж далек день, когда Азербайджан и Армения урегулируют имеющиеся между ними проблемы, подпишут мирный договор, а три страны Закавказья начнут сотрудничать в трехстороннем формате», - заявил Алиев в обращении к нации.
«Руководство Армении продемонстрировало неожиданную политическую компетентность. Мы ценим это и рассматриваем как важный фактор», - заявил президент Азербайджана.