Ալիեւը «հուսալի ապագա է առաջարկում հայ ժողովրդին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ռամիլ Ուսուբովն ասել է, որ «ապագան, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը առաջարկում է հայ ժողովրդին, հուսալի ընտրություն է»:
Այս մասին Ուսուբովը գրում է «Ադրբեջան» պաշտոնաթերթում հրապարակված հոդվածում, հայտնում է «Ինտերֆաքս»-ը:
«Այսօր Ադրբեջանը Կովկասում խաղաղության նախաձեռնողն ու երաշխավորն է: Տարածաշրջանի շահերից ելնելով ՝ մենք պատրաստ ենք ոչ միայն ապահովել հայերի անվտանգ կյանքը Ադրբեջանի տարածքում, այլեւ նպաստել հայ ժողովրդի բարեկեցությանը», - ասել է պաշտոնյան:
Նրա կարծիքով, «հայ ժողովուրդը հասկանում է, որ իրենց պարտության, աղքատության եւ ճգնաժամի պատճառ են հանդիսանում Հայաստանում գոյություն ունեցող բոլոր ուժերը՝ ե՛ւ իշխանությունը, ե՛ւ ընդդիմությունը»:
Ուսուբովը համարում է, որ «ապագան, որ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը առաջարկում է հայ ժողովրդին, հուսալի ընտրություն է»:
«Հայ հասարակության մեջ աճում էն Ադրբեջանի դիրքի եւ պայմանների հետ հաշվի նստելու կոչերը: Այս թեմայի շուրջ խոսակցություններն ու քննարկումները այլեւս դավաճանություն չեն համարվում: Հավատում եմ, որ ժամանակի ընթացքում հայ ժողովուրդը նույնպես կմտնի Կովկասում նախագահ Ալիեւի կողմից հաստատված նոր կայունության, զարգացման եւ անվտանգության համակարգ», - գրում է Ադրբեջանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը:
Ռամիլ Ուսուբովը նշել է նաեւ, որ Ադրբեջանն ու Հայաստանը ավարտում են սահմանազատման եւ սահմանագծման գործընթացը:

Алиев «предлагает армянскому народу надежное будущее», заявили в Баку - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Секретарь Совета безопасности Азербайджана Рамиль Усубов заявил, что «будущее, которое предлагает армянскому народу президент Азербайджана Ильхам Алиев, является надежным выбором».
Усубов пишет об этом в статье, опубликованной в официальной газете «Азербайджан», сообщает Интерфакс.
«Сегодня Азербайджан является инициатором и гарантом мира на Кавказе. В интересах региона мы готовы не только обеспечить безопасное проживание армян на территории Азербайджана, но и внести свой вклад в благосостояние населения Армении», - отметил чиновник.
По его мнению, «армянский народ понимает, что все силы, которые есть в Армении, будь то власть, будь то оппозиция, являются причиной его поражения, нищеты и кризиса».
Усубов считает, что «будущее, которое предлагает армянскому народу президент Азербайджана Ильхам Алиев, является надежным выбором».
«В армянском обществе растет число призывов считаться с позицией и условиями Азербайджана. Разговоры на эту тему, обсуждения больше не являются предательством. Считаю, что со временем и армянский народ вступит в систему новой стабильности, развития и безопасности, установленную президентом Алиевым на Кавказе», - пишет секретарь Совета безопасности Азербайджана.