Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն կասկածում է, որ Էդվարդ Նալբանդյանը «պատկերացում չունի միջազգային կազմակերպությունների գործունեության մասին» - Mediamax.am
5032 դիտում
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն կասկածում է, որ Էդվարդ Նալբանդյանը «պատկերացում չունի միջազգային կազմակերպությունների գործունեության մասին»
Լուսանկարը` www.newsazerbaijan.ru
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի ԱԳՆ մամլո խոսնակ Էլման Աբդուլաեւն ասել է, որ «ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը խոսել է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում Ադրբեջանի ոչ մշտական անդամակցությանը չվերաբերող հարցերի մասին»:
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը` մեկնաբանելով ՀՀ ԱԳ ղեկավարի հայտարարությունները, Էլման Աբդուլաեւն ասել է`
«Ցավում ենք, որ արտգործնախարար կոչվող մարդը Ադրբեջանի ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում ոչ մշտական անդամակցությանը չվերաբերվող հարցերի է անդրադառնում: Հայ նախարարի հակասական, անտրամաբանական եւ չհիմնավորված արտահայտությունները ստիպում են կասկածել, որ նա պատկերացում չունի միջազգային կազմակերպությունների գործունեության մասին».
Մեդիամաքսը նշում է, որ ՀՀ ԱԳ ղեկավարը, ելույթ ունենալով սեպտեմբերի 7-ին Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսում, խոսել էր ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի ոչ մշտական անդամակցության Ադրբեջանի հավակնությունների մասին: Մասնավորապես, Էդվարդ Նալբանդյանն ասել էր, որ եթե Ադրբեջանը դառնա ՄԱԿ-ի  ԱԽ ոչ մշտական անդամ «այդ կառույցի հեղինակությունը կտուժի»:

МИД Азербайджана сомневается, что Эдвард Налбандян «имеет представление о функционировании международных организаций» - Mediamax.am
5034 просмотров
МИД Азербайджана сомневается, что Эдвард Налбандян «имеет представление о функционировании международных организаций»
Фото: www.newsazerbaijan.ru
Ереван/Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Азербайджана Эльман Абдуллаев заявил, что «министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян затрагивает вопросы, не имеющие отношения к непостоянному членству Азербайджана в Совете безопасности ООН».
Как сообщает Trend, комментируя высказывания главы МИД Армении, Эльман Абдуллаев сказал:
«Можем лишь выразить сожаление в связи с тем, что человек, называющийся министром иностранных дел, затрагивает вопросы, не имеющие отношения к непостоянному членству Азербайджана в Совбезе ООН. Противоречивые, алогичные и необоснованные заявления армянского министра заставляют сомневаться в том, что он имеет представление о функционировании международных организаций».
Медиамакс отмечает, что выступая 7 сентября на пресс-конференции в Ереване, министр иностранных дел Армении говорил о стремлении Азербайджана быть избранным непостоянным членом Совета безопасности ООН. Эдвард Налбандян, в частности, сказал, что если Азербайджан станет непостоянным членом Совета безопасности ООН, «авторитет данной структуры никак не возрастет, а наоборот – пострадает».