“Էխո Մոսկվի”-ն կդիմի Եվրոպայի Խորհրդին եւ այլ ատյաններին
Երեւան: Մեդիամաքս: "Էխո Մոսկվի”-ն Եվրախորհրդի եւ այլ միջազգային կազմակերպությունների առջեւ կբարձրացնի ռադիոկայանի գլխավոր խնբագրի տեղակալ Սերգեյ Բունտմանի`Ադրբեջանի "սեւ ցուցակում” հայտնվելու հարցը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, մայիսի 23-ին “Էխո Մոսկվի”-ի եթերում այս մասին հայտնել է ռադիոկայանի գլխավոր խմբագիր Ալեքսեյ Վենեդիկտովը:
“Շրջադարձ” հաղորդման ամբողջական սղագրությունը, որը նվիրված է Ադրբեջանի իշխանությունների որոշմանը, հասանելի է այստեղ.    http://echo.msk.ru/programs/razvorot/777669-echo/:
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն Սերգեյ Բունտմանին “սեւ ցուցակ” է մտցրել այն բանից հետո, երբ “Էխո Մոսկվի”-ի գլխավոր խմբագրի տեղակալը այցելել էր Ստեփանակերտ եւ հարցազրույց ունեցել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության /ԼՂՀ/ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
“Հաջորդ լրագրողը, որը կգործուղվի Ադրբեջան, կլինի Սերգեյ Ալեքսանդրովիչ Բունտմանը: Եւս մեկ անգամ կարող եմ կրկնել մեր ադրբեջանցի գործընկերների համար, որոնք լսում են մեզ”, - մայիսի 23-ի եթերում ասել է Ալեքսեյ Վենեդիկտովը:

“Echo of Moscow” to raise the issue of banning the entrance of radio station’s representative to Azerbaijan in the Council of Europe - Mediamax.am
“Echo of Moscow” to raise the issue of banning the entrance of radio station’s representative to Azerbaijan in the Council of Europe
Alexei Venediktov
Photo: http://www.sostav.ru
Yerevan/Mediamax/. “Echo of Moscow” will raise the issue of banning radio station’s Deputy Editor-in- Chief Sergey Buntman’s entrance to Azerbaijan in the Council of Europe and other international organizations.
Chief Editor of the station Alexei Venediktov said this on air of “Razvorot” program May 23, Mediamax reports.
The shorthand record of the program dedicated to the decision of Azeri authorities is available at:  http://echo.msk.ru/programs/razvorot/777669-echo/.
The Foreign Ministry of Azerbaijan included Sergey Buntman into the “black list” after he had visited Stepanakert and interviewed the President of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Bako Sahakian.
“The next journalist to be commanded to Azerbaijan will be Sergey A. Buntman, I can reiterate it for those Azerbaijani colleagues who don’t listen to us,” Alexei Venediktov said on air of “Echo of Moscow” radio station may 23.