“Էխո Մոսկվի”-ն կդիմի Եվրոպայի Խորհրդին եւ այլ ատյաններին
Երեւան: Մեդիամաքս: "Էխո Մոսկվի”-ն Եվրախորհրդի եւ այլ միջազգային կազմակերպությունների առջեւ կբարձրացնի ռադիոկայանի գլխավոր խնբագրի տեղակալ Սերգեյ Բունտմանի`Ադրբեջանի "սեւ ցուցակում” հայտնվելու հարցը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, մայիսի 23-ին “Էխո Մոսկվի”-ի եթերում այս մասին հայտնել է ռադիոկայանի գլխավոր խմբագիր Ալեքսեյ Վենեդիկտովը:
“Շրջադարձ” հաղորդման ամբողջական սղագրությունը, որը նվիրված է Ադրբեջանի իշխանությունների որոշմանը, հասանելի է այստեղ.    http://echo.msk.ru/programs/razvorot/777669-echo/:
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն Սերգեյ Բունտմանին “սեւ ցուցակ” է մտցրել այն բանից հետո, երբ “Էխո Մոսկվի”-ի գլխավոր խմբագրի տեղակալը այցելել էր Ստեփանակերտ եւ հարցազրույց ունեցել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության /ԼՂՀ/ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
“Հաջորդ լրագրողը, որը կգործուղվի Ադրբեջան, կլինի Սերգեյ Ալեքսանդրովիչ Բունտմանը: Եւս մեկ անգամ կարող եմ կրկնել մեր ադրբեջանցի գործընկերների համար, որոնք լսում են մեզ”, - մայիսի 23-ի եթերում ասել է Ալեքսեյ Վենեդիկտովը:

«Эхо Москвы» поставит перед Советом Европы вопрос о запрете на въезд в Азербайджан представителю радиостанции - Mediamax.am
4051 просмотров
«Эхо Москвы» поставит перед Советом Европы вопрос о запрете на въезд в Азербайджан представителю радиостанции
Алексей Венедиктов
Фото: http://www.sostav.ru
Ереван/Медиамакс/. «Эхо Москвы» будет ставить перед Советом Европы и другими международными организациями вопрос о запрете на въезд в Азербайджан заместителю главного редактора радиостанции Сергею Бунтману.
Как сообщает Медиамакс, об этом 23 мая в эфире радиостанции сказал ее главный редактор Алексей Венедиктов.
Полная стенограмма программы «Разворот», посвященной решению властей Азербайджана, доступна здесь:  http://echo.msk.ru/programs/razvorot/777669-echo/.
МИД Азербайджана внес Сергея Бунтмана в «черный список» после того, как заместитель главного редактора «Эха Москвы» побывал в Степанакерте и сделал интервью с президентом Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакяном.
«Следующим журналистом, который будет командирован в Азербайджан, будет Сергей Александрович Бунтман. Еще раз могу повторить для наших азербайджанских коллег, которые нас слушают», - сказал 23 мая в эфире Алексей Венедиктов.