Ընտրություններից մեկ տարի անց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մտադիր է ուղերձով դիմել ժողովրդին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ժառանգություն կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարիտիրոսյանը «լավ սկիզբ է» որակել Ազգային ժողովի ոչ իշխանական ուժերի կողմից միասնական գործողություններ իրականացնելու փորձերը, սակայն նշել է, որ այդքանով սահմանափակվել պետք չէ:
«Կենսաթոշակային պարտադիր կուտակային բաղադրիչի դեմ բողոքը ցույց տվեց, որ մարդիկ արմատական բարեփոխումներ են պահանջում: Իրավիճակը երկրում այնպիսին է, որ անհրաժեշտ է ոտքից գլուխ փոխել գործող համակարգը»,- այսօր լրագրողներին ասել է Արմեն Մարտիրոսյանը:
Նա հույս է հայտնել, որ քաղաքական ուժերն այսուհետ զերծ կմնան նեղ կուսակցական շահեր հետապնդելուց եւ քաղաքացիական խմբերի հետ համագործակցությամբ կպարտադրեն իշխանություններին անցկացնել արդար եւ ազատ ընտրություններ:
«Ժառանգության» փոխնախագահը, պատասխանելով այն հարցին, թե որտե՞ղ է այժմ կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, նշել է, որ վերջինս միշտ էլ ակտիվ է եղել «քաղաքական հրապարակում»:  Արմեն Մարտիրոսյանի խոսքերով, նախագահական ընտրություններից ուղիղ մեկ տարի անց՝ փետրվարի 18-ին Րաֆֆի Հովհաննիսյանը մտադիր է ուղերձով հանդես գալ՝ դիմելով ժողովրդին: Այժմ հստակեցվում են քաղաքացիների հետ հանդիպման ձեւաչափը:
Կուսակցությունն արդեն իրազեկել է Երևանի քաղաքապետարանին այդ օրն Ազատության հրապարակում հանրահավաք անցկացնելու մասին, սակայն, ինչպես տեղեկացրել է կուսակցության փոխնախագահը, այս որոշումը դեռ վերջնական չէ:

Raffi Hovhannisyan is going to address people a year after the elections - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Deputy Chairman of Heritage party Armen Martirosyan called the attempts of joint actions of non-ruling forces of the National Assembly “a good start” noting at the same time that is not enough.
“The demonstrations against the mandatory component of the funded pension system showed that people demand radical reforms. The situation in the country demands full change of the current system”, Armen Martirosyan told the journalists.
He expressed the hope that from now on, the political powers will no longer protect only party’s interests and jointly with the civic groups, they will force the authorities to hold free and fair elections.
Answering the question where the leader of the party Raffi Hovhannisyan is now, Deputy Chairman of Heritage noted that the latter has always been active “at the political arena”.
According to Armen Martirosyan, a year after the 2013 presidential elections, on February 18, Raffi Hovhannisyan is going to address a message to the people. The format of meeting with the citizens is not being specified.
The party already informed the Yerevan Mayor's Office about holding a rally at the Liberty Square on February 18 but the decision is not final yet.