Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Երեւանում քննարկել է Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Լեֆորի հետ տարածաշրջանի զարգացումները եւ Հայաստանում հետընտրական գործընթացները:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը, Նախագահը գոհունակությամբ փաստել է ԵՄ-ի եւ Հայաստանի միջեւ քաղաքական ակտիվ երկխոսության եւ համագործակցության դինամիկան, Ասոցացման համաձայնագրի բանակցություններում արձանագրված առաջընթացը:
Ֆիլիպ Լեֆորն ընդգծել է, որ ԵՄ-ի համար Հայաստանը կարեւոր երկիր է, եւ այնտեղ խաղաղությունը, կայունությունն ու ժողովրդավարական գործընթացները նույնքան կարեւոր են:

Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan discussed the regional developments and post-election processes in Armenia with the EU Special Representative for South Caucasus and Crisis in Georgia Philippe Lefort in Yerevan today.
The President noted with content the dynamics of Armenia-EU active political dialogue and progress in talks on Association Agreement, the Armenian presidential press service reports.
Philippe Lefort stressed that Armenia is an important country for EU and processes of peace, stability and democracy are important there.