Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Երեւանում քննարկել է Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Լեֆորի հետ տարածաշրջանի զարգացումները եւ Հայաստանում հետընտրական գործընթացները:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը, Նախագահը գոհունակությամբ փաստել է ԵՄ-ի եւ Հայաստանի միջեւ քաղաքական ակտիվ երկխոսության եւ համագործակցության դինամիկան, Ասոցացման համաձայնագրի բանակցություններում արձանագրված առաջընթացը:
Ֆիլիպ Լեֆորն ընդգծել է, որ ԵՄ-ի համար Հայաստանը կարեւոր երկիր է, եւ այնտեղ խաղաղությունը, կայունությունն ու ժողովրդավարական գործընթացները նույնքան կարեւոր են:

Ереван/Медиамакс/. Президент Серж Саргсян обсудил сегодня в Ереване региональные развития и поствыборные развития в Армении со специальным представителем ЕС по вопросам Южного Кавказа Филиппом Лефором.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе президента Армении, Серж Саргсян с удовлетворением отметил динамику активного политического диалога и сотрудничества между ЕС и Арменией, прогресс в переговорах по Соглашению об ассоциировании.
Филипп Лефор отметил, что Армения является важной страной для ЕС, и мир, стабильность и демократические процессы в Армении также важны для ЕС.