Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ կողջունի Հայ ազգային կոնգրեսի հետ հաղորդակցվելու հնարավորությունը, երբ ՀԱԿ-ը պատրաստ լինի հանդիպման:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ելույթ ունենալով Ազատության հրապարակում հրավիրած հանրահավաքում՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասել է, որ ԲՀԿ-ի, ՀՅԴ-ի եւ քաղաքական մյուս ուժերի հետ կայացած հանդիպումների օրակարգը մեկն է եղել:
«Օրակարգի տարբերություն չկա: Բոլոր հանդիպումներում միեւնույն խոսքն է՝ ժողովուրդը կերտել է իր իշխանությունը, եւ այս անգամ ոչ մի նահանջ չի լինելու: Ով ասում է, թե իմ խոսքերի մեջ ծրագիր չի տեսնում, մարտի 10-ին այդ ծրագրի բեկումը կտեսնի»,- ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա հավելել է, որ վաղն առավոտյան հանդիպելու է Հայաստանում Եվրամիության դեսպանի հետո, ինչից հետո շարունակելու է հանրահավաքները մարզերում:

Raffi Hovhannisyan promises to make a "breakthrough" in his program on March 10
Yerevan/Mediamax/. Former Armenian presidential candidate Raffi Hovhannisyan said today that he will hail the opportunity of connecting with the Armenian National Congress if the ANC is ready for the meeting.
Speaking at a rally at the Liberty Square, Raffi Hovhannisyan said that the agenda of the meetings with the PAP, Dashnaktsutyun and other political forces was one, Mediamax reports.
"There is no difference in the agenda. The same thing is said in all the meetings - the people has formed its power and there will be no surrender this time. The one who says he doesn't see any program in my speech, he will see the breakthrough on March 10", said Raffi Hovhannisyan.
He added that he will meet with the Ambassador of the European Union to Armenia tomorrow morning and he will continue his rallies in the marzes afterwards.