Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ կողջունի Հայ ազգային կոնգրեսի հետ հաղորդակցվելու հնարավորությունը, երբ ՀԱԿ-ը պատրաստ լինի հանդիպման:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ելույթ ունենալով Ազատության հրապարակում հրավիրած հանրահավաքում՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասել է, որ ԲՀԿ-ի, ՀՅԴ-ի եւ քաղաքական մյուս ուժերի հետ կայացած հանդիպումների օրակարգը մեկն է եղել:
«Օրակարգի տարբերություն չկա: Բոլոր հանդիպումներում միեւնույն խոսքն է՝ ժողովուրդը կերտել է իր իշխանությունը, եւ այս անգամ ոչ մի նահանջ չի լինելու: Ով ասում է, թե իմ խոսքերի մեջ ծրագիր չի տեսնում, մարտի 10-ին այդ ծրագրի բեկումը կտեսնի»,- ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա հավելել է, որ վաղն առավոտյան հանդիպելու է Հայաստանում Եվրամիության դեսպանի հետո, ինչից հետո շարունակելու է հանրահավաքները մարզերում:

Ереван/Медиамакс/. Экс-кандидат в президенты Армении Раффи Оганесян заявил сегодня, что приветствует возможность общения с Армянским национальным конгрессом, когда АНК будет готов к встрече.
Как сообщает Медиамакс, выступая на митинге на площади Свободы, Раффи Оганесян заявил, что повестка встреч с ППА, “Дашнакцутюн” и другими политическими силами была одинаковой.
“Разницы в повестке нет. Все встречи несут тот же смысл – народ сформировал свою власть, и на этот раз отступления не будет. Кто говорит, что не видит программы в моих словах, увидит “прорыв” этой программы 10 марта”,- сказал Раффи Оганесян.
Он добавил, что завтра утром встретится с послом Евросоюза в Армении, после чего продолжит митинги в марзах.