Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 5-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ԱԺ մամուլի ծառայությունում, այցի ընթացքում Բունդեսթագի նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Բունդեսթագի նախագահը եւ նրա գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպումներ կունենան նաեւ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովների, Հայաստան-Գերմանիա պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամների հետ:

Завтра в Ереван прибудет председатель Бундестага Германии
Ереван/Медиамакс/. Завтра с трехдневным официальным визитом в Армению прибудет председатель Бундестага Германии Норберт Ламмерт.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе парламента, в ходе визита глава Бундестага встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, спикером парламента Овиком Абрамяном, Католикосом Всех Армян Гарегином II, министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном.
Президент Бундестага и возглавляемая им делегация встретятся также с членами постоянных парламентских комиссий по внешним связям и вопросам европейской интеграции, а также группы Армения-Германия.