Երեւան: Մեդիամաքս: Մարտի 5-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ԱԺ մամուլի ծառայությունում, այցի ընթացքում Բունդեսթագի նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Բունդեսթագի նախագահը եւ նրա գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպումներ կունենան նաեւ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովների, Հայաստան-Գերմանիա պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամների հետ:

President of German Bundestag to arrive in Yerevan tomorrow
Yereva/Mediamax/. President of German Bundestag Norbert Lammert will pay a 3-day official visit to Armenia on March 5.
Within the visit, the President of Bundestag will meet with Armenian President Serzh Sargsyan, Chairman of National Assembly Hovik Abrahamyan, Catholicos of All Armenians Garegin the Second and Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian, Mediamax was told in the press service of the National Assembly.
The President of Bundestag and the delegation he heads will also meet with the members of Permanent Committee for Foreign Affairs and European Integration of National Assembly and Armenia-Germany Parliamentary Friendship Group.