Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբի ամփոփագրից 52 ծանուցում քրեական տարր է պարունակում
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ գլխավոր դատախազության աշխատանքային խումբն ուսումնասիրել է խախտումների վերաբերյալ ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նախընտրական շտաբի կողմից փետրվարի 19-ին տարածած ամփոփագիրը։
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը, ուսումնասիրության արդյունքում պարզվել է, որ որպես խախտում հիշատակվող 121 ծանուցումներից 52-ը պարունակում են ընտրախախտումների վերաբերյալ քրեական օրենսգրքով նախատեսված հանցագործության մասին տեղեկություններ։ Դրանցից 41-ն ուղարկվել են ոստիկանության ստորաբաժանումներ, իսկ մնացած 11-ը կրկնվող հաղորդումներ են, քանի որ նախկինում դրանց վերաբերյալ ահազանգեր դատախազությունը եւս ստացել էր եւ օրենքով սահմանված կարգով ընթացք տվել։
Ամփոփագրին կցված՝ ընտրախախտումների վերաբերյալ տեսանյութերից 2-ը եւս համապատասխան մարմինների կողմից քննության կենթարկվեն:
Ընդհանուր առմամբ, քվեարկության օրն արձանագրված խախտումների վերաբերյալ դատախազությունն ընթացք է տվել 128 հաղորդման: Քննության արդյունքների մասին կտեղեկացվի ավելի ուշ:

52 notifications in the document issued by Raffi Hovhannisyan's headquarters contain criminal elements - Mediamax.am
4190 views
52 notifications in the document issued by Raffi Hovhannisyan's headquarters contain criminal elements
Yerevan/Mediamax/. The task force of the Prosecutor General's Office of Armenia examined the document issued by the headquarters of the Armenian presidential candidate Raffi Hovhannisyan on the election frauds on February 19.
The press service of the Armenian Prosecutor General's Office reports that the study showed that 52 out of the 121 notifications mentioned as violations contained information on election frauds envisaged by criminal law. 41 of them were sent to the Police divisions and remaining 11 were repeated reports as the Prosecutor's Office got reports on them formerly as well and it instituted investigations by law.
2 of the videos attached to the document will also be examined by relevant bodies.
All in all, 128 reports on violations were investigated by the Prosecutor's Office on the voting day. The results of the examination will be reported later.