Րաֆֆի Հովհաննիսյանի շտաբի ամփոփագրից 52 ծանուցում քրեական տարր է պարունակում
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ գլխավոր դատախազության աշխատանքային խումբն ուսումնասիրել է խախտումների վերաբերյալ ՀՀ նախագահի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանի նախընտրական շտաբի կողմից փետրվարի 19-ին տարածած ամփոփագիրը։
Ինչպես հաղորդում է ՀՀ գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը, ուսումնասիրության արդյունքում պարզվել է, որ որպես խախտում հիշատակվող 121 ծանուցումներից 52-ը պարունակում են ընտրախախտումների վերաբերյալ քրեական օրենսգրքով նախատեսված հանցագործության մասին տեղեկություններ։ Դրանցից 41-ն ուղարկվել են ոստիկանության ստորաբաժանումներ, իսկ մնացած 11-ը կրկնվող հաղորդումներ են, քանի որ նախկինում դրանց վերաբերյալ ահազանգեր դատախազությունը եւս ստացել էր եւ օրենքով սահմանված կարգով ընթացք տվել։
Ամփոփագրին կցված՝ ընտրախախտումների վերաբերյալ տեսանյութերից 2-ը եւս համապատասխան մարմինների կողմից քննության կենթարկվեն:
Ընդհանուր առմամբ, քվեարկության օրն արձանագրված խախտումների վերաբերյալ դատախազությունն ընթացք է տվել 128 հաղորդման: Քննության արդյունքների մասին կտեղեկացվի ավելի ուշ:

52 уведомления в заявлении штаба Раффи Ованисяна содержат элементы преступлений
Ереван/Медиамакс/. Рабочая группа Генпрокуратуры Армении исследовала распространенное 19 февраля предвыборное штабом кандидата в президенты Раффи Ованисяна заявление о нарушениях на выборах.
Как сообщает пресс-служба Генпрокуратуры, в результате исследования выяснилось, что упоминаемые в качестве нарушения 52 уведомления из 121 содержат информацию о преступлениям по избирательным нарушениям, предусмотренным Уголовным кодексом. 41 из них были переданы в Полицию, а остальные 11 – повторяющиеся сообщения, так как ранее прокуратура уже получала о них сообщения и возбудила дело в порядке, установленном законом.
2 видеоматериала, прикрепленные к заявлению, также будут исследованы соответствующими органами.
В целом прокуратура дала ход 128 сообщениям о нарушениях в ходе дня голосования. О результатах расследования будет сообщено позже.