Վանո Մերաբիշվիլի. «հայկական ուղին» հակասում է Վրաստանի պետական շահերին
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի նախկին վարչապետ Վանո Մերաբիշվիլին հայտարարել է, որ «հայկական ուղին» հակասում է Վրաստանի պետական շահերին:
Ինչպես հաղորդում է Civil.ge-ն, «Միացյալ ազգային շարժում» նախկին իշխող կուսակցության գլխավոր քարտուղար Վանո Մերաբիշվիլին այդ մասին ասել է՝ մեկնաբանելով Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլիի հայտարարությունն այն մասին, որ Հայաստանը միաժամանակ եւ ՆԱՏՕ-ի, եւ Ռուսաստանի հետ լավ հարաբերություններ ունենալու լավ օրինակ է:
«Չնայած այն հանգամանքին, որ Հայաստանը բարեկամ երկիր է, եւ ես հարգում եմ նրանց ընտրությունը՝ այնուամենայնիվ, հայկական ուղին հակասում է Վրաստանի պետական շահերին», - ասել է Մերաբիշվիլին:
«Միասնական ազգային շարժման» մեկ այլ ներկայացուցիչ Գոկա Գաբաշվիլին ասել է, որ Հայաստանը, որը ՀԱՊԿ անդամ է եւ համագործակցում է ՆԱՏՕ-ի հետ, սակայն չի ցանկանում անդամակցել վերջինիս, չի կարող արտաքին քաղաքականության մոդել լինել Վրաստանի համար:
«Դա կլինի արտաքին քաղաքականության ուղու շեղում 180 աստիճանով: Սա շատ մտահոգիչ եւ վտանգավոր է Վրաստանի համար», - ասել է նա:

Photo: http://ru.electionsmeter.com
Yerevan/Mediamax/. Former Prime Minister of Georgia Vano Merabishvili said that “Armenian way” contradicts the Georgian state interests.
Secretary General of former ruling party “United National Movement” Vano Merabishvili said this commenting on the statement of Georgian Prime Minister Bidzina Ivanishvili who said that Armenia is a good example that it’s possible to have good relations simultaneously with Russia and NATO, Civil.ge reports.
“Though Armenia is a friendly country and I respect their choice, the Armenian way contradicts Georgia’s state interests”, said Merabishvili.
Another representative of “United National Movement” Goka Gabashvili stated that Armenia which is a CSTO member and cooperates with NATO but doesn’t try to become its member can’t be a model for Georgia’s foreign policy.
“It will be a 180-degrees- turn of the course of the foreign policy. It’s very worrying and dangerous for Georgia’, he said.