Փաշինյան. «Թրամփի ուղու» շինարարությունը պետք է մեկնարկի 2026թ. երկրորդ կեսին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «մինչեւ տարեվերջ Հայաստանի կառավարությունը թղթի վրա պետք է նկարագրի «Թրամփի ուղու» հետ կապված բոլոր մանրամասները»։
«2026 թվականի առաջին կեսին պետք է դրանք բոլորը համաձայնեցնենք, իսկ տարվա երկրորդ կեսին՝ սկսենք շինարարական աշխատանքները: Սա է պլանը»,- Ազգային ժողովում ասել է վարչապետը՝ պատասխանելով պատգամավորների հարցերին:
«Մենք ամեն ինչ կանենք, որ այս ժամանակացույցը հստակ աշխատի: Հաստատ կարող եմ ասել, որ այդ նախագիծն արագ ու մեծ տեմպերով իրականացվելու է եւ այն պայմաններով, ինչ գրված է Վաշինգտոնի հռչակագրում», - հավելել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Пашинян: Строительство TRIPP должно начаться во второй половине 2026 года - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что «до конца года правительство Армении должно на бумаге описать все детали, связанные с «Маршрутом Трампа (TRIPP)».
«Мы должны согласовать все детали в первой половине 2026 года, а во второй половине года - начать строительные работы. Таков план», - заявил премьер-министр в парламенте, отвечая на вопросы депутатов.
«Мы сделаем всё, чтобы этот график был чётко реализован. Могу с уверенностью сказать, что проект будет реализован быстро и на условиях, прописанных в Вашингтонской декларации», - добавил Никол Пашинян.