Ալիեւը «առանց ավելորդ հրապարակայնության» շնորհավորել է Պուտինին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն այսօր զանգահարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։
«Մեր պետության ղեկավարը շնորհավորել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Վլադիմիր Պուտինը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքի համար: Հեռախոսազրույցի ընթացքում նրանք մտքեր են փոխանակել Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի միջեւ հարաբերությունների ներկա վիճակի եւ հեռանկարների վերաբերյալ», - ասվում է ադրբեջանական պետական Azertac լրատվական գործակալության հաղորդագրությունում։
Մեդիամաքսը նշում է, որ Azertac կայքում երկու նախագահների հեռախոսազրույցի մասին լուրը վերնագրված է «Նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրություն»:

Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев позвонил сегодня президенту Российской Федерации Владимиру Путину.
«Глава нашего государства поздравил президента Российской Федерации с днем рождения. Владимир Путин поблагодарил за поздравления. В ходе телефонного разговора состоялся обмен мнениями о текущем состоянии и перспективах отношений между Азербайджаном и Россией», - говорится в сообщении азербайджанского государтсвенного агентства Azertac.
Медиамакс отмечает, что сообщение о телефонном разговоре двух президентов на сайте Azertac озаглавлено «Сообщение Пресс-службы Президента».