Փաշինյան. Պատմության մեջ այսպիսի շանս չենք ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «իրական Հայաստանի գաղափարախոսության դիտանկյունից նայելիս տեսանելի է, որ մեր երկիրը գտնվում է բավականին լավ, հեռանկարային իրավիճակում»:
«Դժոխային իրադարձությունների միջով անցնելով՝ հասել ենք մի կետի, որ մեր երկրի առաջ բացվել են այնպիսի հնարավորություններ, որ մեր պատմության մեջ այսպիսի շանս՝ ապահովելու պետության հարատեւությունը առաջիկա հարյուրամյակների համար, երբեք չենք ունեցել։
Ակնհայտ է, որ կան նաեւ սպառնալիքներ, դրանք նոր չեն, սակայն մենք ունենք այս սպառնալիքները տեսականորեն եւ գործնականում կառավարելու հնարավորություն: Նորություն է այն, որ մեր երկրի առաջ այդ սպառնալիքներին հակակշիռ բացվել են անհավանական հեռանկարներ բոլոր առումներով՝ թե տնտեսական, թե միջազգային, թե քաղաքական»,- կառավարության նիստում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Pashinyan: We have never had such an opportunity in our history - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today that "when viewed through the lens of the real Armenia ideology, it is clear that our country is in a fairly good, promising situation.”
“Having gone through hellish events, we have reached a point where our country is presented with opportunities we have never had in our history – opportunities to ensure the sustainability of the state for centuries to come.
It is obvious that there are also threats, they are not new, but we now have the opportunity to manage these threats theoretically and practically. What is new is that unprecedented prospects have opened up before our country to counterbalance these threats in all sectors: economic, international, and political,” Nikol Pashinyan said at a cabinet meeting.