Փաշինյան. Պատմության մեջ այսպիսի շանս չենք ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «իրական Հայաստանի գաղափարախոսության դիտանկյունից նայելիս տեսանելի է, որ մեր երկիրը գտնվում է բավականին լավ, հեռանկարային իրավիճակում»:
«Դժոխային իրադարձությունների միջով անցնելով՝ հասել ենք մի կետի, որ մեր երկրի առաջ բացվել են այնպիսի հնարավորություններ, որ մեր պատմության մեջ այսպիսի շանս՝ ապահովելու պետության հարատեւությունը առաջիկա հարյուրամյակների համար, երբեք չենք ունեցել։
Ակնհայտ է, որ կան նաեւ սպառնալիքներ, դրանք նոր չեն, սակայն մենք ունենք այս սպառնալիքները տեսականորեն եւ գործնականում կառավարելու հնարավորություն: Նորություն է այն, որ մեր երկրի առաջ այդ սպառնալիքներին հակակշիռ բացվել են անհավանական հեռանկարներ բոլոր առումներով՝ թե տնտեսական, թե միջազգային, թե քաղաքական»,- կառավարության նիստում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что «если смотреть с точки зрения идеологии реальной Армении, то наша страна находится в довольно хорошей, перспективной ситуации».
«Пройдя через адские события, мы достигли точки, когда перед нашей страной открылись такие возможности, которых в нашей истории никогда было - шанс обеспечить долговечность государства на ближайшие столетия.
Очевидно, что есть и угрозы, они не новы, но у нас есть возможность управлять этими угрозами теоретически и практически. Новость в том, что перед нашей страной открылись невероятные перспективы во всех отношениях, как экономических, международных, так и политических», - заявил Никол Пашинян на заседании правительства.