Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանն ամեն ջանք կներդնի 2013 թ-ին Եվրոպայի Խորհրդի Նախարարների կոմիտեի նախագահությունը հաջողությամբ իրականացնելու համար:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին Էդվարդ Նալբանդյանն ասել է այսօր Երեւանում մեկնարկած Հայաստան-Եվրոպայի Խորհուրդ 2012-2014թթ. Գործողությունների ծրագրի մեկնարկին նվիրված կոնֆերանսի ժամանակ:
«2013թ. մայիսին Հայաստանն առաջին անգամ կստանձնի Եվրոպայի Խորհրդի Նախարարների կոմիտեի նախագահությունը: Սա մեծ պատիվ եւ պատասխանատվություն է մեզ համար, եւ մենք ամեն ինչ կանենք այդ նախագահությունը հաջողությամբ իրականացնելու ուղղությամբ»,- ասել է ԱԳ նախարարը:
Էդվարդ Նալբանդյանը նշել է, որ Հայաստան-ԵԽ Գործողությունների նոր ծրագրի իրականացումը կարեւոր է պաշտոնական Երեւանի համար, քանի որ այն արտացոլում է նաեւ ՀՀ կառավարության ծրագրում տեղ գտած գերակայությունները եւ կոչված է աջակցելու Հայաստանին բարեփոխումների ճանապարհին:
Արտաքին քաղաքականության գերատեսչության ղեկավարի գնահատմամբ, Հայաստանի համագործակցությունը եվրոպական կառույցների հետ շոշափելի արդյունքներ է տվել: Նա նշել է, որ Հայաստանը բարձր է գնահատում ԵԽ եւ ԵՄ աջակցությունը բարեփոխումների, ժողովրդավարության ամրապնդման գործում:

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян заявил сегодня, что Армения приложит все усилия для успешной реализации своего председательства в Комитете министров Совета Европы в 2013 году.
Как сообщает Медиамакс, Эдвард Налбандян заявил об этом в ходе стартовавшей сегодня в Ереване конференции по поводу начала Программы действий Армения-Совет Европы на 2012-2014гг.
«В мае 2013 года Армения примет председательство в Комитете министров Совета Европы. Для нас это большая честь и ответственность, и мы сделаем все, чтобы успешно реализовать это председательство»,- сказал министр иностранных дел.
Эдвард Налбандян отметил, что реализация новой Программы действий важна для Еревана, так как она отражает приоритеты в программе и призвана содействовать Армении на пути реформ.
По оценке главы армянского МИД-а, сотрудничество Армении с европейскими структурами дало ощутимые результаты. Он отметил, что Армения высоко ценит содействие Совета Европы и Европейского Союза в деле реформ и укреплении демократии.