Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «Ֆրանսիան առաջին երկրներից է, որ արձագանքում է անվտանգության ոլորտում Հայաստանի հարաբերությունները դիվերսիֆիկացնելու մեր որոշմանը»:
Պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիան Լըկորնյուի հետ հանդիպմանը նա ասել է, «որ սա Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարարի առաջին այցն է Հայաստանի Հանրապետություն և արդեն իսկ այս փաստով պատմական է»:
«ՀՀ պաշտպանության նախարարի հետ մենք շատ կոնկրետ ճանապարհ ենք ուղեգծել: Այն սպառնալիքները, որոնք կախված են Հայաստանի գլխին, մեզ ստիպում են ավելի արագ առաջ ընթանալ: Այսինքն՝ մեզ համար շատ կարևոր է արագ արձագանքել և կազմակերպել քայլերը: Արդեն շատ բան ընթացքի մեջ էր, բայց այն հանդիպումը, որ Դուք ունեցաք նախագահ Մակրոնի հետ, մեզ թույլ տվեց այսօր առավոտյան ավելի առաջ ընթանալ՝ այն նույն ուղղություններով, որոնք մատնանշել էիք Փարիզում միասին», - ասել է Սեբաստիան Լըկորնյուն:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today that "France is one of the first countries to respond to our decision to diversify Armenia’s relations in the security sector.
During the meeting with the French Minister of the Armed Forces Sébastien Lecornu, who is in Armenia on an official visit, Pashinyan said that “this is the first visit of the French defense minister to Armenia and in this respect it is already historic.”
“We have outlined a very specific path with the Minister of Defense of Armenia. The threats looming over Armenia make us move forward faster. It is very important for us to respond quickly and organize the steps. Much has already been underway, but the meeting you had with President Macron allowed us to move forward this morning in the same directions you indicated together in Paris,” Sébastien Lecornu noted.