Փաշինյանի կարծիքով, Հայաստանին նոր Սահմանադրություն է անհրաժեշտ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «մենք պետք է ունենանք Սահմանադրություն, որը Հայաստանն ավելի մրցունակ եւ ավելի կենսունակ է դարձնում աշխարհաքաղաքական եւ ռեգիոնալ նոր պայմաններում»:
Այս մասին նա ասել է հունվարի 18-ին Արդարադատության նախարարություն կատարած այցի ժամանակ։
«Հայաստանը կարիք ունի նոր Սահմանադրության, ոչ թե Սահմանադրական փոփոխությունների: Համոզված եմ, որ Հայաստանի կառավարման խորհրդարանական մոդելն ամենահարմարն է ՀՀ համար: Կառավարման, օրինակ, ընթացիկ մոդելում քաղաքական առումով շատ բան փոխելու չկա»,- ասել է Փաշինյանը:
Նրա խոսքով, ՀՀ-ն, ի վերջո, պետք է ունենա Սահմանադրություն, որը կասկածի տեղիք չտվող քվեարկության արդյունքներով ընդունվել է ՀՀ ժողովրդի կողմից:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today that "we must have a Constitution that makes Armenia more competitive and more viable in the new geopolitical and regional conditions.”
He said this during his visit to the Ministry of Justice on January 18.
“Armenia needs a new Constitution, not Constitutional amendments. I am sure that the parliamentary model of governance is the most suitable for Armenia. For example, there is not much to change politically in the current model of governance,” Pashinyan said.
According to him, in the end, Armenia should have a Constitution, adopted by the people through a vote that does not give room for doubts.