Փաշինյանի կարծիքով, Հայաստանին նոր Սահմանադրություն է անհրաժեշտ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «մենք պետք է ունենանք Սահմանադրություն, որը Հայաստանն ավելի մրցունակ եւ ավելի կենսունակ է դարձնում աշխարհաքաղաքական եւ ռեգիոնալ նոր պայմաններում»:
Այս մասին նա ասել է հունվարի 18-ին Արդարադատության նախարարություն կատարած այցի ժամանակ։
«Հայաստանը կարիք ունի նոր Սահմանադրության, ոչ թե Սահմանադրական փոփոխությունների: Համոզված եմ, որ Հայաստանի կառավարման խորհրդարանական մոդելն ամենահարմարն է ՀՀ համար: Կառավարման, օրինակ, ընթացիկ մոդելում քաղաքական առումով շատ բան փոխելու չկա»,- ասել է Փաշինյանը:
Նրա խոսքով, ՀՀ-ն, ի վերջո, պետք է ունենա Սահմանադրություն, որը կասկածի տեղիք չտվող քվեարկության արդյունքներով ընդունվել է ՀՀ ժողովրդի կողմից:

По мнению Пашиняна, Армении нужна новая Конституция - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что «у нас должна быть Конституцию, которая сделает Армению более конкурентоспособной и жизнеспособной в новых геополитических и региональных условиях».
Он сказал об этом во время визита в министерство юстиции Армении в четверг.
«Армении нужна новая Конституция, а не конституционные поправки. Уверен, что парламентская модель управления является для Армении наиболее подходящей. Например, в нынешней модели управления в политическом плане мало что нуждается в изменении»,- сказал Пашинян.
По его словам, в конечном итоге Армения должна иметь Конституцию, которая была бы принята армянским народом в результате голосования, не оставляющего поводов для сомнений.