Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի առաջին նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն այսօր ասել է, որ գնահատում է վերջին օրերին ընդդիմության կողմից ներքաղաքական իրավիճակն էլ ավելի չսրելու տրամադրվածությունը:
«Թեև մեր ազգին բաժին ընկած ողբերգության համար Հայաստանի իշխանություններից հաշիվ պահանջելու իրավունքը մնում է ուժի մեջ, ես գնահատում եմ վերջին օրերին ընդդիմության կողմից մեր երկրի ներքաղաքական իրավիճակն էլ ավելի չսրելու տրամադրվածությունը:
Թե՛ իշխանություններին, թե՛ ընդդիմությանն այսօր ոչինչ չպետք է շեղի արցախահայությանը Հայաստանում արժանապատիվ կյանքով ապահովելու համազգային խնդրից», - ասված է Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հայտարարության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. The first president of Armenia Levon Ter-Petrosyan said today that he appreciates the intention of the opposition not to aggravate the domestic political situation even more in recent days.
“Although the right to demand an account from the Armenian authorities for the tragedy that befell our nation remains in force, I appreciate the intention of the opposition in recent days not to aggravate the domestic political situation in our country even more.
Today, nothing should distract both the authorities and the opposition from the all-national issue of providing the Artsakh Armenians with a decent life in Armenia,” Levon Ter-Petrosyan said in a statement.