Միշուստին. Անդրկովկասում նոր ուղիների ստեղծումը տնտեսական զարգացում կապահովի - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինն այսօր ասել է, որ «նոր ենթակառուցվածքային ուղիների ստեղծումը եւ Անդրկովկասում տնտեսական ու նյութատեխնիկական կապերի ապաշրջափակումը կնպաստեն տարածաշրջանի կայուն զարգացմանը»:
«Մենք հետեւողականորեն կողմ ենք Անդրկովկասում տնտեսական, տրանսպորտային եւ լոգիստիկ կապերի ապաշրջափակմանը: Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի առաջնորդների պայմանավորվածությունների համաձայն՝ համոզված եմ, որ նոր ենթակառուցվածքային ուղիների ստեղծումը կապահովի տարածաշրջանի կայուն տնտեսական զարգացումը»,- Ծաղկաձորում ընթացող Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի արտահերթ նիստին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն ասել է ՌԴ վարչապետը:
Նա նշել է, որ այդպիսով կամրապնդվեն շփումները տարածաշրջանում ապրող մարդկանց միջեւ։
Ինչ վերաբերում Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ հարաբերություններին, Միխայիլ Միշուստինը նշել է, որ «ՌԴ-ն, չնայած համաշխարհային տնտեսության դժվարություններին, կարեւորում է Հայաստանի հետ դաշնակցային, բարեկամական եւ գործընկերային հարաբերությունները»:
«Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ ձեզ փոխանցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի բարեմաղթանքները եւ շնորհակալություն հայտնել ԵԱՏՄ բոլոր միջոցառումները հիանալի կազմակերպելու եւ մեր պատվիրակությանը ջերմ հյուրընկալելու համար»,- ասել է ՌԴ վարչապետը:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр России Михаил Мишустин заявил сегодня, что «создание новых инфраструктурных каналов и разблокирование экономических и логистических связей в Закавказье будет способствовать устойчивому развитию региона».
«Мы последовательно выступаем за разблокирование экономических, транспортных и логистических связей в Закавказье. Уверен, что создание новых инфраструктурных магистралей согласно договоренностям лидеров России, Армении и Азербайджана обеспечит стабильное экономическое развитие региона», - заявил премьер-министр России в ходе встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном на внеочередном заседании Евразийского межправительственного совета в Цахкадзоре.
Он отметил, что таким образом будут укрепляться контакты между людьми, проживающими в регионе.
По поводу отношений России и Армении Михаил Мишустин отметил, что «Российская Федерация, несмотря на трудности мировой экономики, придает значение союзническим, дружественным и партнерским отношениям с Арменией».
«Пользуясь случаем, хотел бы передать наилучшие пожелания президента России Владимира Путина и поблагодарить вас за организацию всех мероприятий ЕАЭС и за теплый прием нашей делегации», - сказал премьер-министр России.