Փաշինյանն ու ՀԱՊԿ քարտուղարը քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովի հետ քննարկել է տարածաշրջանային զարգացումների եւ անվտանգային մարտահրավերների շուրջ հարցեր:
Կառավարությունից հայտնել են, որ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում առկա իրավիճակի մասին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաեւ հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակին եւ ՀԱՊԿ հավաքական պաշտպանության մեխանիզմներին վերաբերող մի շարք հարցերի:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan discussed today with the Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Imangali Tasmagambetov issues related to regional developments and security challenges.
Government’s press office reports that the interlocutors exchanged thoughts over the situation in the CSTO responsibility area.
During the meeting they also touched upon the situation on the Armenian-Azerbaijani border and on the CSTO collective defense mechanisms.