Փաշինյանն ու ՀԱՊԿ քարտուղարը քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովի հետ քննարկել է տարածաշրջանային զարգացումների եւ անվտանգային մարտահրավերների շուրջ հարցեր:
Կառավարությունից հայտնել են, որ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում առկա իրավիճակի մասին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաեւ հայ-ադրբեջանական սահմանային իրավիճակին եւ ՀԱՊԿ հավաքական պաշտպանության մեխանիզմներին վերաբերող մի շարք հարցերի:

Пашинян и генеральный секретарь ОДКБ обсудили региональные развития - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян обсудил сегодня с генеральным секретарем Организации договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Имангали Тасмагамбетовым вопросы, связанные с региональными развитиями и вызовами безопасности.
Пресс-служба правительства сообщила, что собеседники обменялись мнениями о текущей ситуации в зоне ответственности ОДКБ.
На встрече также был затронут ряд вопросов, касающихся ситуации на армяно-азербайджанской границе и механизмов коллективной обороны ОДКБ.