Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «Հայաստանի ընդդիմության գործողությունների քաղաքական նշանակությունն այլեւս սպառված է»։
ԱԺ-ում հարցուպատասխանի ժամանակ նա ասել է, որ տեղի ունեցողի հիմնական իմաստը հանրության համար առավելագույն անհարմարություններ ստեղծելն է՝ վրեժ լուծելով 2021թ․ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքների համար։
«Հայաստանի ընդդիմությունն ավելի քան մեկ ամիս հնարավորություն է ունեցել բոլոր հնարավոր քաղաքական միջոցներով, ակցիաներով իր ասելիքն ասել հանրությանը։ Նման ակցիաների նպատակը լինում է հանրությանը գրավել պրոցեսի մեջ եւ ձեւակերպել կոնկրետ քաղաքական պահանջ։ Ակնհայտ է, որ սա տեղի չի ունեցել, այդ գործընթացները ոչ թե իշխանության, այլ այլեւս հանրության դեմ են եւ ունեն հետեւյալ տրամաբանությունը՝ «այ եթե դուք մեզ չմիացաք, ուրեմն ավելի շատ մնացեք խցանումների մեջ, ավելի շատ ձեզ համար կստեղծենք անհարմարություններ»,- ասել է նա։

Пашинян: Оппозиция мстит обществу - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что «политическое значение действий армянской оппозиции в настоящее время исчерпано».
В ходе сессии вопросов и ответов в парламенте он сказал, что основной смысл происходящего – создать максимум неудобств для общества, пытаясь взять реванш после результатов внеочередных парламентских выборов 2021 года.
«Уже больше месяца армянская оппозиция имеет возможность донести свое послание до общественности посредством всевозможных политических средств и акций. Цель подобных действий – вовлечь в процесс общественность и сформулировать конкретное политическое требование. Очевидно, что этого не произходит. Эти процессы уже направлены не против власти, а против общества, и имеют следующую логику: «если вы к нам не присоединяетесь, то будете стоять в пробках, и мы создадим еще больше неудобств для вас», - сказал он.