Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շարլ Միշելի հետ քննարկել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Եվրոպական խորհրդի նախագահը խոր մտահոգություն է հայտնել ստեղծված իրավիճակով եւ անթույլատրելի համարել ռազմական գործողությունների հետագա ծավալումը:
Վարչապետը նշել է, որ Ադրբեջանի իշխանությունները միտումնավոր գնում են իրավիճակի սրման՝ նպատակ ունենալով վիժեցնել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ի պայմանավորվածությունների կատարումը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ միջազգային հանրությունը չպետք է անտարբեր մնա Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի ոտնձգությունների նկատմամբ:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян обсудил сегодня ситуацию на армяно-азербайджанской границе с президентом Европейского Совета Шарлем Мишелем.
Как сообщает пресс-служба правительства, Шарль Мишель выразил обеспокоенность сложившейся ситуацией и назвал недопустимой дальнейшую эскалацию боевых действий.
Премьер-министр Армении отметил, что власти Азербайджана сознательно нагнетают ситуацию с целью помешать выполнению договоренностей от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года.
Никол Пашинян сказал, что международное сообщество не должно оставаться равнодушным к посягательствам Азербайджана на суверенную территорию Армении.