Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շարլ Միշելի հետ քննարկել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Եվրոպական խորհրդի նախագահը խոր մտահոգություն է հայտնել ստեղծված իրավիճակով եւ անթույլատրելի համարել ռազմական գործողությունների հետագա ծավալումը:
Վարչապետը նշել է, որ Ադրբեջանի իշխանությունները միտումնավոր գնում են իրավիճակի սրման՝ նպատակ ունենալով վիժեցնել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ի պայմանավորվածությունների կատարումը:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ միջազգային հանրությունը չպետք է անտարբեր մնա Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի ոտնձգությունների նկատմամբ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan discussed the situation on the Armenian-Azerbaijani border with the President of the European Council Charles Michel.
Government’s press service reports that Charles Michel expressed deep concern over the created situation and considered the further unfolding of hostilities inadmissible.
The Armenian Prime Minister noted that the Azerbaijani authorities are deliberately aggravating the situation aiming to abort the implementation of the November 9, 2020 and January 11, 2021 agreements.
Nikol Pashinyan noted that the international community should not stay indifferent to the encroachments of the Azerbaijani side on Armenia’s sovereign territory.