Երեւան: Մեդիամաքս: "Բարգավաճ Հայաստան” կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Տիգրան Ուրիխանյանն այսօր ասել է, որ իրենց կուսակցությունն այլեւս այն չէ, ինչ նախորդ ԱԺ ընտրություններից առաջ էր:
Այսօր կայացած մամլո ասուլիսում նա նշել է, որ “ԲՀԿ-ն փոխվել է` կառավարման ոլորտում 5 տարվա փորձառությունից ելնելով”:
“ԲՀԿ-ում կուտակվել է նաեւ ինտելեկտուալ եւ կազմակերպչական մեծ ներուժ` իր ակտիվ անդամների միջոցով: Նրանք բոլորն էլ կընդգրկվեն նախընտրական ցուցակում` իրենց ներուժը բացահայտելու հնարավորությամբ”,-ասել է նա:
ԲՀԿ քաղխորհրդի անդամը նաեւ նշել է, որ լրացվել եւ վերամշակվել է կուսակցության նախընտրական ծրագիրը, որը հիմքը “ցենտրիստական” գաղափարախոսությունն է:

PAP “combines” socialism and liberalism
Yerevan/Mediamax/. Member of the political board of “Prosperous Armenia” party (PAP) Tigran Urikhanyan stated today that the party considerably changed over 5 year after the parliamentary elections of 2007.
Addressing a press conference today, he stated that “PAP changed due to 5-year experience in the sphere of administration”.
“PAP also accumulated tremendous intellectual and organizational potential owing to the party’s active members. All of them will be included into the election list”, he said.
Tigran Urikhanyan noted that the ideology of centrism is the core of the pre-election program of the PAP.