Մայր Աթոռն արձագանքել է «Փաշինյանի հանիրավի մեղադրանքներին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգը հայտարարել է, որ «նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է հանիրավի մեղադրանքներ հնչեցնել Հայոց Եկեղեցու հասցեին»։
«Եկեղեցու եւ ազգային-հոգեւոր արժեքների հանդեպ ներկա իշխանության վերաբերմունքը մեր ժողովրդին հայտնի է։ Այս համատեքստում պետք է դիտարկել վարչապետի պաշտոնակատարի կողմից Եկեղեցու եւ եկեղեցականների նկատմամբ դրսեւորված վարքագիծը։
Հայոց Եկեղեցին, հակառակ ամեն տեսակ խոչընդոտի եւ իշխանությունների կեցվածքի, շարունակելու է անշեղորեն իրականացնել հոգեփրկչական եւ ազգապահպան իր առաքելությունը հայ ժողովրդի կյանքում»,- հայտնել են Մայր Աթոռից:

Yerevan /Mediamax/. The press service of the Mother See of Holy Etchmiadzin has stated that “Civil Contract party’s candidate for Prime Minister Nikol Pashinyan continues making unfounded accusations against the Armenian Apostolic Church during his election campaign.”
“The attitude of current government toward the Church and national and spiritual values is well-known to our people. It is in this context that we should consider the attitude of the acting Prime Minister toward the Church and the clergy.
Despite all obstacles and the government’s behavior, the Armenian Church will continue steady conducting its spiritual mission for the Armenian people, preserving the national identity,” said the Church.