Մայր Աթոռն արձագանքել է «Փաշինյանի հանիրավի մեղադրանքներին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգը հայտարարել է, որ «նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը շարունակում է հանիրավի մեղադրանքներ հնչեցնել Հայոց Եկեղեցու հասցեին»։
«Եկեղեցու եւ ազգային-հոգեւոր արժեքների հանդեպ ներկա իշխանության վերաբերմունքը մեր ժողովրդին հայտնի է։ Այս համատեքստում պետք է դիտարկել վարչապետի պաշտոնակատարի կողմից Եկեղեցու եւ եկեղեցականների նկատմամբ դրսեւորված վարքագիծը։
Հայոց Եկեղեցին, հակառակ ամեն տեսակ խոչընդոտի եւ իշխանությունների կեցվածքի, շարունակելու է անշեղորեն իրականացնել հոգեփրկչական եւ ազգապահպան իր առաքելությունը հայ ժողովրդի կյանքում»,- հայտնել են Մայր Աթոռից:

Ереван /Медиамакс/. Пресс-служба Первопрестольного Святого Эчмиадзина заявила сегодня, что «в рамках предвыборной кампании кандидат на пост премьер-министра от партии «Гражданский договор» Никол Пашинян продолжает выдвигать несправедливые обвинения в адрес армянской церкви».
«Нашему народу известно отношение нынешней власти к Церкви и национально-духовным ценностям. Заявления исполняющего обязанности премьер-министра по отношению к церкви и духовенству следует рассматривать именно в этом контексте.
Армянская церковь продолжит непоколебимо выполнять свою духовную и патриотическую миссию наперекор всем препятствиям и позиции властей»,- говорится в сообщении.