Լարիսա Մինասյանը թողնում է ԲՀՀ-Հայաստանի գործադիր տնօրենի պաշտոնը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բաց հասարակության հիմնադրամներ-Հայաստանի գործադիր տնօրեն Լարիսա Մինասյանն ապրիլի 16-ին կթողնի Հիմնադրամի գործադիր տնօրենի պաշտոնը:
Այդ մասին ասված է հիմնադրամի հաղորդագրության մեջ:
«Ինձ համար մեծ պատիվ էր երկու տասնամյակ ղեկավարել Բաց հասարակության հիմնադրամներ-Հայաստանը: Հիմնադրամի աշխատանքը շարունակում է կարևոր մնալ նաև այսօր, գուցե այժմ ավելի, քան երբևէ: Իմ հանձնառությունն է հիմա՝ այս կարևոր հանգրվանում, առաջնորդության այնպիսի հնարավորություն ստեղծել, որը կուղղորդի Հիմնադրամի ընթացքը հաջորդ քսան տարիների համար: Ես վստահ եմ իմ գործընկերների մասնագիտական և անձնական կարողություններին և որակներին՝ ազդեցիկ նախաձեռնություններ իրականացնելու, Հայաստանի քաղաքացիական հասարակությանը և մարդկանց աջակցելու ժողովրդավարական և բաց հասարակության որոնման գործում», - ասել է Լարիսա Մինասյանը:
«ԲՀՀ Հայաստանի տնօրենների խորհուրդը սերտորեն համագործակցում է Հիմնադրամի աշխատակազմի հետ և վերահսկելու է նոր գործադիր տնօրենի ընտրությունն առաջիկա ամիսներին», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
«Հիմնվելով Լարիսա Մինասյանի տպավորիչ ժառանգության վրա՝ մենք կշարունակենք աջակցել մեր գործընկերներին և Հայաստանի քաղաքացիական հասարակությանը», - ասել է Բաց հասարակության հիմնադրամներ-Հայաստանի տնօրենների խորհրդի նախագահ Արտակ Քյուրումյանը:

Yerevan /Mediamax/. Executive Director of Open Society Foundations-Armenia Larisa Minasyan has announced she will be stepping down on April 16.
The organization has made the corresponding announcement.
“It has been an incredible honor to lead this organization on this journey over the past two decades. The foundation’s work remains of critical importance today, perhaps now more than ever before. My commitment now at this critical juncture is to create space for leadership that will steer the course for the next twenty years. I am confident in the professional and personal capacities and qualities of my colleagues to implement impactful initiatives and assist Armenian civil society and people in their quest for democratic and open society,” said Minasyan.
“The board of directors will work closely with the foundation’s staff and oversee a search for a new executive director in the coming months,” the announcement reads.
“Building on Larisa’s impressive legacy, we will continue to support our partners and Armenian civil society,” said Artak Kyurumyan, chair of the board of Open Society Foundations-Armenia.