Վարչապետը հանդիպել է ԱՄՆ դեսպանի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Միացյալ Նահանգների արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի հետ:
Կառավարությունից հայտնում են, որ վարչապետը կարեւորել է հայ-ամերիկյան փոխգործակցությունը եւ երկկողմ օրակարգի իրագործման ուղղությամբ շարունակական աշխատանքը:
«Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման հեռանկարների շուրջ: Անդրադարձ է եղել արցախյան հակամարտության շուրջ զարգացումներին եւ ստեղծված իրավիճակին», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Armenian PM meets US Ambassador
Yerevan /Mediamax. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has had a meeting with U.S. Ambassador to Armenia Lynne Tracy today.
The Armenian government’s press service reports that the Prime Minister has highlighted the Armenian-American cooperation and the ongoing efforts toward implementation of the bilateral agenda.
The parties have exchanged views on the prospects for the development of Armenian-American relations. “They have also discussed the developments around the Artsakh conflict and the current situation,” said the press service.