Միլի Մեջլիսն առաջարկել է Ֆրանսիային զրկել համանախագահի կարգավիճակից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի խորհրդարանն առաջարկել է երկրի կառավարությանը դիմել ԵԱՀԿ ղեկավարությանը` Ֆրանսիային ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահի կարգավիճակից զրկելու համար:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին ասվում է Ադրբեջանի օրենսդիր մարմնի կողմից այսօր ընդունված հայտարարության մեջ՝ ի պատասխան Ֆրանսիայի Սենատի բանաձեւի, որով կառավարությանը կոչ է արվում ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության (ԼՂՀ) անկախությունը:
Հայտարարությունը պարունակում է նաև «Ադրբեջանի և Ֆրանսիայի միջև առկա քաղաքական հարաբերությունները վերանայելու և երկու երկրների տնտեսական կապերը խորապես վերլուծելու և համապատասխան միջոցներ ձևակերպելու» առաջարկը:

Yerevan /Mediamax. Azerbaijani parliament has proposed to the government to apply to the OSCE leadership with the request to strip France of the status of the Minsk Group co-chair.
TASS reports that the parliament of Azerbaijan has made the proposal in the statement adopted today in response to the French Senate resolution calling on the French government to recognize the independence of Artsakh.
The statement also contains a proposal “to revise the existing political relations between Azerbaijan and France, deeply analyze the economic ties between the two countries, and take appropriate measures.”