Միլի Մեջլիսն առաջարկել է Ֆրանսիային զրկել համանախագահի կարգավիճակից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի խորհրդարանն առաջարկել է երկրի կառավարությանը դիմել ԵԱՀԿ ղեկավարությանը` Ֆրանսիային ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահի կարգավիճակից զրկելու համար:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին ասվում է Ադրբեջանի օրենսդիր մարմնի կողմից այսօր ընդունված հայտարարության մեջ՝ ի պատասխան Ֆրանսիայի Սենատի բանաձեւի, որով կառավարությանը կոչ է արվում ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության (ԼՂՀ) անկախությունը:
Հայտարարությունը պարունակում է նաև «Ադրբեջանի և Ֆրանսիայի միջև առկա քաղաքական հարաբերությունները վերանայելու և երկու երկրների տնտեսական կապերը խորապես վերլուծելու և համապատասխան միջոցներ ձևակերպելու» առաջարկը:

Парламент Азербайджана предложил лишить Францию статуса сопредседателя МГ ОБСЕ - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Парламент Азербайджана предложил правительству страны обратиться к руководству ОБСЕ для лишения Франции статуса сопредседателя Минской группы.
Как сообщает ТАСС, об этом говорится в принятом сегодня заявлении законодательного органа Азербайджана в ответ на резолюцию французского Сената, призывающую правительство признать независимость Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
В заявлении также содержится предложение «пересмотреть существующие политические отношения между Азербайджаном и Францией и глубоко проанализировать экономические связи между двумя странами и принять соответствующие меры».